Putin: Jeśli Polacy wejdą na Ukrainę, to już nie wyjdą

Jeśli Polska wprowadzi wojska na Ukrainę, to już jej nie opuści – stwierdził prezydent Rosji Władimir Putin. Dodał, że Polacy będą chcieli odzyskać ziemie, które uważają za swoje.

Prezydent Rosji Władimir Putin udzielił wywiadu dla kanału Russia 1 i państwowej agencji informacyjnej RIA Novosti. “Bo jeśli, powiedzmy, wojska polskie wkroczą na terytorium Ukrainy, żeby powiedzmy osłaniać granicę ukraińsko-białoruską lub w jakimś innym miejscu, aby uwolnić ukraińskie kontyngenty wojskowe do udziału w działaniach wojennych na linii styku, wtedy myślę, że polskie wojska nigdy stamtąd nie wyjdą. No cóż, tak mi się wydaje” – powiedział, cytowany w środę przez państwowe rosyjskie media.

“Chcą odzyskać te ziemie, które historycznie uważają za swoje, a które odebrał im ojciec narodów Józef Wissarionowicz Stalin i przekazał Ukrainie” – stwierdził.

“Oczywiście, że chcą je odzyskać. A jeśli wejdą tam oficjalne polskie jednostki, to raczej nie wyjdą” – kontynuował rosyjski prezydent.

To nie pierwsza tego typu wypowiedź rosyjskiego prezydenta. W grudniu przekonywał, że Węgry, Rumunia, a przede wszystkim Polską, chciałyby odzyskać swoje terytoria, które w XX wieku utraciły na rzecz Ukrainy.

Wcześniej, w lipcu ubiegłego roku twierdził, że jeśli polskie wojska wkroczą na Ukrainę, będzie to początek końca części ziem ukraińskich. “Jeśli tam [na Ukrainę – red.] zostaną wysłane polskie jednostki, nieważne pod jaką nazwą, wojska wewnętrzne, gwardia narodowa, to będzie początek końca ukraińskiej obecność na tych terytoriach” – mówił wówczas Putin.

Z kolei były prezydent Rosji, zastępca szefa Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej Dmitrij Miedwiediew przekonywał w lipcu, że Polska chce dokonać “anschlussu” terenów zachodniej Ukrainy.

Zobacz także: Sikorski mówi, że żołnierze NATO „już są” na Ukrainie, Rosja komentuje

iz.ru / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. Roman1
    Roman1 :

    No Hołownia – pokaż, że się nie boisz i idź na front i to bez żony. Po co ona ma ginąć, niech jeden rodzic zostanie żywy. Pomścij Nawalnego, którego śmiercią tak się przejąłeś, chociaż prawdopodobnie nie masz żadnego dowodu, że zamordował go Putin.