Prezydent Rosji Władimir Putin, podczas corocznej konferencji prasowej z dziennikarzami z całego świata, stwierdził, że Donald Trump postąpił słusznie podejmując decyzję o wycofaniu wojsk amerykańskich z Syrii.

Putin uznał, że „To, że Stany Zjednoczone zdecydowały się wycofać swoje wojska, jest czymś słusznym”. Putin powiedział, że „jeśli chodzi o zwycięstwo nad Państwem Islamskim, ogólnie zgadzam się z prezydentem USA”, dodając, że „zadaliśmy poważne ciosy przeciwko PI w Syrii”.

Niemniej jednak podał w wątpliwość działania Waszyngtonu, mówiąc: „nie widzimy jeszcze oznak wycofania wojsk amerykańskich, ale przyznaję, że jest to możliwe”. Putin ponownie wyraził pogląd, że obecność amerykańskich wojsk w Syrii jest bezprawna, ponieważ nie została zatwierdzona przez Radę Bezpieczeństwa ONZ, ani przez rząd syryjski.

Wcześniej, prezydent Donald Trump napisał na Twitterze, że „Rosja, Iran, Syria i wielu innych nie jest zadowolonych z powodu odejścia USA”.

Przypomnijmy, że prezydent Donald Trump zdecydował o natychmiastowym wycofaniu całego amerykańskiego kontyngentu wojskowego, który według niektórych źródeł liczy nawet 4 tys. żołnierzy, z Syrii. Decyzja, według źródeł blisko Białego Domu, została podjęta po piątkowej rozmowie telefonicznej z tureckim prezydentem, Recepem Tayyipem Erdoganem i przy sprzeciwie najbliższych doradców Trumpa.

kresy.pl / the times of israel

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz