Prezydent Rosji Władimir Putin, podczas corocznej konferencji prasowej z dziennikarzami z całego świata, stwierdził, że Donald Trump postąpił słusznie podejmując decyzję o wycofaniu wojsk amerykańskich z Syrii.

Putin uznał, że „To, że Stany Zjednoczone zdecydowały się wycofać swoje wojska, jest czymś słusznym”. Putin powiedział, że „jeśli chodzi o zwycięstwo nad Państwem Islamskim, ogólnie zgadzam się z prezydentem USA”, dodając, że „zadaliśmy poważne ciosy przeciwko PI w Syrii”.

Niemniej jednak podał w wątpliwość działania Waszyngtonu, mówiąc: „nie widzimy jeszcze oznak wycofania wojsk amerykańskich, ale przyznaję, że jest to możliwe”. Putin ponownie wyraził pogląd, że obecność amerykańskich wojsk w Syrii jest bezprawna, ponieważ nie została zatwierdzona przez Radę Bezpieczeństwa ONZ, ani przez rząd syryjski.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Wcześniej, prezydent Donald Trump napisał na Twitterze, że „Rosja, Iran, Syria i wielu innych nie jest zadowolonych z powodu odejścia USA”.

Przypomnijmy, że prezydent Donald Trump zdecydował o natychmiastowym wycofaniu całego amerykańskiego kontyngentu wojskowego, który według niektórych źródeł liczy nawet 4 tys. żołnierzy, z Syrii. Decyzja, według źródeł blisko Białego Domu, została podjęta po piątkowej rozmowie telefonicznej z tureckim prezydentem, Recepem Tayyipem Erdoganem i przy sprzeciwie najbliższych doradców Trumpa.

kresy.pl / the times of israel
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz