Prezydent Rosji Władimir Putin zadeklarował, że chciałby przywrócenia więzi gospodarczych z Ukrainą i zakończenia konfliktu „bezkrwawo, w toku procesów demokratycznych”.

Jak informuje agencja RIA Novosti, pracownicy jednego z rosyjskich przedsiębiorstw wydobywczych zapytali prezydenta Rosji Władimira Putina, kiedy skończy się kryzys na Ukrainie. Ten odpowiedział, że oczekuje przywrócenia więzi gospodarczych z Ukrainą.

Pytanie padło podczas spotkania z pracownikami zakładu Lebiedińskiego w obwodzie biełgorodzkim. – Mam wielką nadzieję, że ta sytuacja się zakończy, a tym razem zakończy się bezkrwawo, w toku procesów demokratycznych – powiedział Putin.

Tę informację dostarczył portal Kresy.pl.
Wspieraj rzetelne dziennikarstwo.

Zdaniem rosyjskiego prezydenta, wrogość lub przyjaźń między narodami zależy w dużym stopniu od samych ludzi:

– Jak długo to [kryzys na Ukrainie – red.] będzie trwać? Nie wiem. To zależy od ludzi, którzy tam mieszkają, jak długo będą to tolerować – powiedział Putin.

Czytaj również: Poroszenko: Wiem osobiście jak bardzo Putin nienawidzi Ukrainy

Jednocześnie, prezydent Rosji podkreślił, że oczekuje przywrócenia więzi gospodarczych pomiędzy Rosją, a Ukrainą. – Generalnie, chcielibyśmy przywrócić kooperację, nic tam nie jest stracone – dodał.

Przeczytaj: Kreml: Putin jest gotowy na rozmowy o Ukrainie z Macronem

RIA Novosti / 112.ua / Kresy.pl

Reklama1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz