Federalna Służba Wywiadowcza (BND) uważa, że zagrożenie islamskim terroryzmem jest wyższe niż w 2001 roku.

„Sueddeutsche Zeitung” przedstawił raport Federalnej Służby Wywiadowczej (Bundesnachrichtendienst) dotyczący zagrożenia islamskim terroryzmem. Co ustalili niemieccy wywiadowcy? Że zagrożenie atakami terrorystycznymi jest większe niż kiedykolwiek wcześniej, że od 2014 roku Państwo Islamskie zdobyło nowe tereny a strefa niestabilności „przesunęła się w bezpośrednie sąsiedztwo Europy”.

Niemiecki wywiad błyskotliwie odkrył także inną rzecz: liczba terrorystów wychowanych na Zachodzie osiągnęła rekord. Więcej, BND odkryło, że… dżihadyści prowadzą akcję propagandową w Internecie i dziennie publikują 30-40 materiałów. Orły niemieckiego wywiadu wywnioskowały także, że dżihadyści szukają konfrontacji z Zachodem, bo chcą się przedstawiać jako ofiary „krzyżowców”.

BND zauważa również, że z terroryzmem można wygrać w dłużej perspektywie walcząc z ideologią dżihadu. A to oznacza walkę z organizacjami i państwami promującymi radykalny islam.

pch24.pl

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

    • zan
      zan :

      Niemieckie służby to przybudówka CIA. Skoro CIA urządza islamskie wybryki, to przecież przybudówka nie będzie im przeszkadzać, a wręcz przeciwnie. Oni nie są głupi. Planują nowe Gladio. Głupi są ludzie, którzy nawet nie wiedzą jak działało Gladio.