Prezydent Ukrainy: Armia jest gotowa

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował, że Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony omówiła ostatnie wydarzenia we wschodniej Ukrainie na spotkaniu, które odbyło się w czwartek po południu.

Jak poinformowała agencja prasowa Unian, Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony razem z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim omówiła ostatnie wydarzenia we wschodniej Ukrainie na spotkaniu, które odbyło się w czwartek po południu.

Treść dyskusji pozostaje tajna, powiedział szef państwa w przemówieniu telewizyjnym po spotkaniu, relacjonuje korespondent UNIAN.

Prezydent powiedział, że głównym tematem porządku obrad była sytuacja w Donbasie.

„Nie mogę zdradzić szczegółów. Sytuacja na Donbasie jest już pod kontrolą. Rzeczywiście, są pewne kwestie. Jesteśmy gotowi, aby się nimi zająć. Armia jest gotowa – to najważniejsze. Zdajemy sobie sprawę, że środki masowego przekazu nakręcają się, więc chciałbym, aby obywatele Ukrainy zaufali tylko oficjalnym oświadczeniom naszego Sztabu Generalnego lub Kancelarii Prezydenta” – powiedział Zełenski.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Jak informowaliśmy wcześniej, według ministra obrony Ukrainy Andrija Tarana, mobilizacja rosyjskiej armii świadczy o możliwości ataku z kierunku Krymu. „Jesteśmy bardzo zaniepokojeni rozmieszczeniem nowych rosyjskich żołnierzy i aktywów na Krymie” – powiedział Taran.

Dodał, że od 2008 roku istotnie zintensyfikowano swoją politykę i działania zmierzające do opanowania całego regionu Morza Czarnego.

„Agresywne działania Rosji zmieniły skalę zagrożeń i doprowadziły do ​​zachwiania układu sił. Rosja z roku na rok zwiększa liczbę i skalę ćwiczeń bojowych wokół granic Ukrainy. Z naszej oceny jasno wynika, że ​​rosyjskie siły zbrojne są budowane. gotowość do koncepcyjnie ofensywnych ćwiczeń wojskowych może potencjalnie zostać wykorzystana do przeprowadzenia nieprzewidywalnych działań eskalacyjnych emanujących z okupowanego Krymu” – rozwinął minister.

Taran zwrócił też uwagę, że Kreml zmienia Krym w potężną placówkę militarną.

Jego zdaniem Rosja utworzyła już na Krymie potężną formację na półwyspie, składającą się z ponad 32 000 żołnierzy i znacznej liczby platform uderzeniowych i marynarki wojennej.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak pisaliśmy, zdaniem ministra obrony Ukrainy Andrija Tarana, Rosja celowo pogarsza sytuację w obszarze konfliktu na wschodzie Ukrainy w celu sprowokowania tego kraju. Wcześniej Dmitrij Kozak, wiceszef Administracji Prezydenta Rosji powiedział, że władze Ukrainy imitują działania bojowe w Donbasie i zagrożenie wojenne, próbując odwrócić uwagę od własnego kryzysu wewnętrznego.

Kresy.pl/Unian

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz