Według tureckich mediów prezydent Recep Tayyip Erdogan zadzwonił do papieża Franciszka aby wyrazić zaniepokojenie decyzją USA ws. Jerozolimy.

Watykan potwierdził, że doszło do rozmowy pomiędzy prezydentem Turcji a papieżem Franciszkiem. Wiceszefowa watykańskiego biura prasowego Paloma Ovejero potwierdziła, że z inicjatywy prezydenta Turcji doszło do rozmowy telefonicznej. Watykan nie nie podał jednak żadnych szczegółów dotyczących sprawy.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

8139.32 PLN    (36.99%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Tureckie media podały, że Erdogan miał mówić papieżowi o swoim zaniepokojeniu związanym z napięciem na całym Bliskim Wschodzie, po decyzji amerykańskiej administracji o uznaniu Jerozolimy za stolicę Izraela i przyniesieniu tam ambasady.

CZYTAJ TAKŻE: ONZ potępiło uznanie Jerozolimy za stolicę Izraela przez USA

Turecka agencja Anadolu stwierdziła, że prezydent Turcji i papież mieli wyrazić zadowolenie z wyniku głosowania w Zgromadzeniu Ogólnym Organizacji Narodów Zjednoczonych przeciw złemu krokowi podjętemu przez Stany Zjednoczone.

Ta sama agencja podała, że Erdogan i papież Franciszek zgodzili się na spotkanie, na którym mieliby omówić wzajemne stosunki pomiędzy Watykanem i Turcją, a także ważne sprawy międzynarodowe.

Jeszcze przed świętami o sytuacji wokół Jerozolimy papież Franciszek rozmawiał z królem Jordanii Abdullahem II podczas audiencji w Watykanie. Bliskowschodni monarcha również jest zaniepokojony decyzją Trumpa.

Kresy.pl / onet.pl / rtbf.be/

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz