Według tureckich mediów prezydent Recep Tayyip Erdogan zadzwonił do papieża Franciszka aby wyrazić zaniepokojenie decyzją USA ws. Jerozolimy.

Watykan potwierdził, że doszło do rozmowy pomiędzy prezydentem Turcji a papieżem Franciszkiem. Wiceszefowa watykańskiego biura prasowego Paloma Ovejero potwierdziła, że z inicjatywy prezydenta Turcji doszło do rozmowy telefonicznej. Watykan nie nie podał jednak żadnych szczegółów dotyczących sprawy.

Tureckie media podały, że Erdogan miał mówić papieżowi o swoim zaniepokojeniu związanym z napięciem na całym Bliskim Wschodzie, po decyzji amerykańskiej administracji o uznaniu Jerozolimy za stolicę Izraela i przyniesieniu tam ambasady.

CZYTAJ TAKŻE: ONZ potępiło uznanie Jerozolimy za stolicę Izraela przez USA

Turecka agencja Anadolu stwierdziła, że prezydent Turcji i papież mieli wyrazić zadowolenie z wyniku głosowania w Zgromadzeniu Ogólnym Organizacji Narodów Zjednoczonych przeciw złemu krokowi podjętemu przez Stany Zjednoczone.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Ta sama agencja podała, że Erdogan i papież Franciszek zgodzili się na spotkanie, na którym mieliby omówić wzajemne stosunki pomiędzy Watykanem i Turcją, a także ważne sprawy międzynarodowe.

Jeszcze przed świętami o sytuacji wokół Jerozolimy papież Franciszek rozmawiał z królem Jordanii Abdullahem II podczas audiencji w Watykanie. Bliskowschodni monarcha również jest zaniepokojony decyzją Trumpa.

Kresy.pl / onet.pl / rtbf.be/
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz