Ksiądz profesor Dariusz Oko ma wpłacić 3000 euro na konto organizacji pomocowej - orzekł sąd rejonowy w niemieckiej Kolonii. Duchownemu zarzucano "podżeganie do nienawiści".

W piątek przed sądem rejonowym w Kolonii zakończył się proces księdza Dariusza Oko. Postępowanie wobec duchownego zostało zawieszone pod warunkiem zapłacenia grzywny.

Katolickiemu filozofowi i profesorowi Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie zarzucono "podżeganie do nienawiści". Oskarżony w tej samej sprawie został ksiądz Johannes Stoehr, redaktor niemieckiego czasopisma "Theologisches" ("Kwestie Teologiczne"), w którym ks. Oko opublikował na początku 2021 roku artykuł pt. "O konieczności ograniczania klik homoseksualnych w Kościele".

Gasum, fiński państwowy importer gazu, poinformował w piątkowym oświadczeniu, że import gazu ziemnego z Rosji zostanie wstrzymany od soboty. (więcej…)

Jak co roku Komisja Europejska opublikowała tablicę wyników wymiaru sprawiedliwości. Ma w ilościowy i porównywalny sposób pokazywać sytuację systemów wymiaru sprawiedliwości w 27 państwach Unii Europejskiej.

Skuteczność sądownictwa mierzona jest w tym przypadku przede wszystkim długością postępowania.

Rosyjskie wojsko podało w sobotę, że przy użyciu wystrzeliwanych z morza pocisków manewrujących Kalibr zniszczyło "dużą partię zachodniego uzbrojenia" w obwodzie żytomierskim - przekazała agencja prasowa Reuters. (więcej…)

Zdaniem Donalda Tuska „nastąpił rozdział Kościoła od społeczeństwa” i należy oddzielić Kościół, jako „ogół wierzących”, od Kościoła jako instytucji. Zapowiedział, że jak jego partia wygra wybory, nastąpi „jednoznaczne” i natychmiastowe „oddzielenia Kościoła od państwa ze wszystkimi tego skutkami”.

Podczas piątkowego spotkania z mieszkańcami Stargardu, lidera PO i byłego szefa Rady Europejskiej, Donalda Tuska, zapytano, kiedy nastąpi rozdział Kościoła od państwa.

Władze Włoch szukają dyplomatycznego rozwiązania konfliktu zbrojnego między Rosją a Ukrainą.

Jak podaje agencja RBK-Ukraina powołując się na włoski dziennik La Repubblica, Włochy opracowały czteropunktowy plan pokojowy dla Ukrainy. Plan został przedstawiony już sekretarzowi generalnemu Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Dokument został opracowany przez włoskie ministerstwo spraw wewnętrznych przy udziale kancelarii premiera Włoch.

Pomóż nam dziś utrzymać nasze pozycje! Nasz Dzienny koszt wynosi 723 PLN. Do Tej Pory zebraliśmy 0 PLN.
Załoga fortu Kresy.pl
0%