300 milionów złotych Bronisław Komorowski chce przeznaczyć na wsparcie małych przedsiębiorstw na Ukrainie, o czym poinformował sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Olgierd Dziekoński.

Jak mówił w rozmowie RMF.FM Dziekoński „Robimy to po to, żeby wesprzeć nowy ukraiński przemysł, nowe firmy i zbudować nową klasę średnią […] Chcemy wykorzystać te pieniądze jako lewarowanie czy też wzmocnienie kapitałowe tych firm małej przedsiębiorczości”. Jak dodał „koncepcja, którą przedstawił prezydent Bronisław Komorowski polega na wykorzystaniu polskich doświadczeń, które mieliśmy ze współpracy z polsko-amerykańskim funduszem wspierania przedsiębiorczości”. Dziekoński uważa, że jeśli ukraińskie małe formy wzmocnią się to będą wchodzić na warszawską Giełdę Papierów Wartościowych. Beneficjentem pomocy będą mogły być wyłącznie firmy zatrudniające od 30 do 250 pracowników.

rmf.fm/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

27 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  leo69 :

  HaHaHa.. jakie nowe firmy , jaką klase średnia. Kto uważa , że tam są jakieś małe czy średnie firmy upainśkie które skorzystają z tych pieniędzy to jest idiotą. Pieniądze będą rozkradzione przez neo-banderowskich czynowników.
  Pieniądze wyrzucone w błoto. !!!!

 2. Avatar
  bodzio1 :

  Wielkie dzięki Panie prezydencie wbrew temu co napisał na tym forum niejaki „Tutejszym” nie jestem marynarzem a prowadzę dział. gosp. i nigdy ani złotówki nie dostałem od państwa na które płacę ZUS i podatki.Ale my w Polsce płacimy podatki a ukraińcy brylują w szarej strefie i dlatego ukraińcy jeżdżą po Polsce luksusowymi autami ( z banderowskimi flagami na kokpitach ) ale ich państwo to bankrut a my Polacy klepiemy biedę a nasze państwo stać na rozdawanie pieniędzy z naszych podatków> P. komorowski daj swoje a nie wspólne.Wolałbym dać pierwszemu napotkanemu bezdomnemu bo może jemu się w życiu nie powiodło ale może jego rodzice płacili w Polsce podatki, może jego dziadkowie walczyli za Polskę a może jego dzieci coś dadzą Polsce ale nie ukraińcy.

  • Avatar
   tutejszym :

   Całkowicie się z Panem zgadzam, te pieniądze powinny trafić do Polaków w Polsce i/lub na Ukrainie, A co do Pańskiej marynarki to wyjaśniliśmy przecież, że szukał Pan pracy marynarza śród lądowego nie dla siebie. Zdziwiłem się bo pora raczej nie sposobna, chyba żeby to był dobry mechanik. Jeżeli gdzieś w środku Polski to na Zalewie Zegrzyńskim w portach lub na zacumowanych statkach może coś znajdzie. Jak się postara to może za barmana w restauracji na starym zacumowanym statku pracę znajdzie.

 3. Avatar
  kazimierzs :

  Co za brednie!! Od wielu miesięcy nie mogę sprzedać akcji Ukraińskiej firmy Sadovaya !!
  Ich obrót jest zawieszony przez zarząd GPW z ceną 79 groszy już chyba od maja!!
  Poza tym żadna z UPA’ińskich firm nie płaci dywidendy – nawet Kernel, który wchodzi w skład WIG20 – a indeks grupujący spółki UPAińskie (WIG Ukrainian) jest w trendzie spadkowym od początku swego istnienia. Komoruski chce wzrostu na giełdzie to nie miał podpisywać likwidacji OFE !!!
  Ten „prezydent” to wielki kłamca, kłamca jakich mało.

  • Avatar
   tutejszym :

   W porządku. My po wysiedleniu zatrzymaliśmy się u rodziny na Lubelszczyźnie. Tam łapałem ręką raki, ryby wyciągałem ręką z burty rzeki, chodziłem na grzyby i z konia zbierałem całe worki orzechów laskowych. Matka sprzedała ziemię po Babci i przenieśliśmy się. Jeszcze będąc na studiach całe ferie ciężko pracowałem przy żniwach u wujostwa. Lubelszczyzna i Lublin są piękne, ale tylko dla emeryta. O pracę raczej ciężko. Młodzież z rodzinami wyniosła się do Anglii. Dobrze że odpowiednie wykształcenie uzyskali, wszyscy mają pracę. Pozdrawiam.

 4. Avatar
  zoltan :

  Przerażające. To jest jakiś obłęd. Kolejne pieniądze z naszych podatków pompowane w tego ukraińskiego trupa. Kolejna pożyczka która nigdy Polsce w żaden sposób się nie przysłuży ani nie zwróci. Czy kiedyś ktoś położy wreście kres temu szaleństwu pod nazwą „wspieramy ukrainę” ??
  banderowcy zapewne pieją z zachwytu widząc jak oszołomy z Polski szastają pieniędzmi na lewo i prawo aby tylko ich dozbrajać bo nie ma żadnej wątpliwości że te pieniądze trafia w ręce banderowskiej swołoczy, która kiedyś „podziękuję” np. domagając się Przemyśla albo Chełma itp

 5. Avatar
  zeus :

  Kurna…nie wiedziałem,że Komorowski jest taki bogaty.Co on podał w zeznaniu majątkowym…skąd ma tyle kasy,żeby dawać Ukraińcom setki milionów.czy urząd skarbowy zainteresuje się tym,skąd je wziął? Bo chyba nie z diety?No,no…bogate panisko,wypasione. 🙂

 6. Avatar
  jan53 :

  A może tak ze swoich niech gajowy robi zrzute i ci pozostali pomysłodawcy trwonienia pieniędzy z naszych podatkow?Te 300mln.niech przeznaczy na powrot rodakow ze wschodu.Te 300mln.zl.dla „małych”firm to wyrzucenie pieniędzy w bloto.To to samo co idiota Tusek dal 6mld.$ na ratowanie Grecji.
  Przyjaciel Ukrainy to Kwasniewski – niech z oligarchami ukraińskimi wspiera te firmy a nie wyciagaja lapy po to co nie ich.