Prezydent Chorwacji do Putina: Trójmorze może współpracować z Rosją

W trakcie wystąpienia na konferencji prasowej po środowym spotkaniu z prezydentem Rosji, prezydent Chorwacji zaznaczyła, że Trójmorze nie zamyka się na współpracę z Rosją.

Jak informowaliśmy, w tym tygodniu w Rosji gościła z oficjalną wizytą prezydent Chorwacji, Kolinda Grabar-Kitarović. W środę w Soczi odbyła spotkanie z rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem. Podczas konferencji prasowej po spotkaniu, prezydent Chorwacji w swoim wystąpieniu zapewniała, że Trójmorze jest otwarte na współpracę z Rosją.

Inicjatywa Trójmorza, jest nieformalną platformą polityczną państw Europy Środkowej i Wschodniej, za pomocą której promowane są więzi europejskie i współpracą ekonomiczna, poprzez budowę infrastruktury transportowej i energetycznej, a także tworzeniem cyfrowych technologii mających zapewnić konkurencyjność krajów Unii Europejskiej – tłumaczyła Grabar-Kitarović.

ZOBACZ TAKŻE: Trump i Inicjatywa Trójmorza – idea a interesy

Chciałam podkreślić, że ta inicjatywa jest przede wszystkim „dla” a nie „przeciw”. Została zaprojektowana dla wzmacniania więzi. Międzymorze jest bardzo często oskarżane o bycie inicjatywą skierowaną przeciw Rosji, jednak samo w sobie nie jest tak antyrosjskie czy antyniemieckie – dodała prezydent Chorwacji.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Trójmorze nie jest koniem trojańskim Stanów Zjednoczonych. Ta inicjatywa jest otwarta na współpracę wszystkich krajów, w tym wielu państw trzecich takich jak Chiny czy inne kraje Unii Europejskiej, które zdążyły już wyrazić pragnienie dołączenia do tego projektu. Dlaczego nie może wśród nich być Rosji? – zapytała Grabar-Kitarović.

Rosja jest niepomijalnym partnerem przy rozwiązywaniu różnych problemów czy dyskusji na temat światowego bezpieczeństwa. Jako członek Unii Europejskiej i NATO Chorwacja popiera otwarty dialog pomiędzy Rosją i Ukrainą – dodała prezydent Chorwacji.

Kresy.pl / kremlin.ru
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz