Podpisana nowelizacja doprowadzi do zmiany we władzach zarówno w Telewizji Polskiej jak i Polskim Radiu.

Nowelizacja zakłada szereg zmian. Mają zniknąć m.in konkursy na prezesów i wiceprezesów TVP, nowe władze ma wybierać minister skarbu, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie będzie mogła powoływać członków zarządów i rad nadzorczych medialnych spółek, a ilość członków rad nadzorczych ma być zmniejszona odpowiednio z siedmiu w wypadku TVP i Polskiego Radia i pięciu w rozgłośniach regionlanych do trzech osób.

Według szefowej Kancelari Prezydenta RP Małgorzaty Sadurskiej prezydent zgadza się z negatywną opinią na temat mediów publicznych wyrażoną w nowelizacji. Dlatego też postanowił ją podpisać. Szefowa Kancelarii Prezydenta RP w taki sposób wypowiedziała się na ten temat – „Obserwujemy, że bardzo często własna, subiektywna opinia dziennikarza zastępuje obiektywną informację, która powinna docierać do telewidza lub radiosłuchacza.”

Wraz z wejściem przepisów w życie (wchodzą one w życie w dniu podpisania) obecne zarządy Polskiego Radia i TVP stracą władzę.

Spekuluje się, że nowym prezesem TVP będzie Jacek Kurski, szefową „Wiadomości” Marzena Paczuska, a kierownikiem pionu informacji Mariusz Pilis.

dziennik.pl / kresy.pl

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz