Wcześniej poseł PiS Michał Dworczyk zapowiadał odwołanie poselskiej delegacji w związku z niewyjaśnieniem sprawy zakazu wjazdu na Ukrainę wydanemu prezydentowi Przemyśla Robertowi Chomie.

Krzystof Szczerski,minister w kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy zapowiedzieł Polskiej Agencji Prasowej: Pojadę na Forum Europa-Ukraina w Rzeszowie.

Wcześniej o odwołaniu przyjazdu parlamentarzystów PiS w związku z zakazem wjazdu na Ukrainę wydanemu Robertowi Chomie informował Michał Dworczyka.Powiedział wtedy PAP-owi: Do momentu rozwiązania problemu zakazu wjazdu prezydenta Chomy tego rodzaju kontakty zostają zawieszone. W związku z tym parlamentarzyści, którzy mieli jechać na Forum – marszałek, wicemarszałek, przewodniczący Grupy Bilateralnej, nie jadą.Dworczyk nie wypowiadał się o prezydenckim ministrze.

Wśród zaproszonych gości jest także Beata Szydło, o której poseł również nie wspominał.

W Forum Europa-Ukraina w Rzeszowie udział weźmie poseł PO Marcin Święcicki, który bojkot PiS nazwał absurdalną eskalacją.

kresy.pl / wpolityce.pl / onet.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz