Dzisiaj w Warszawie miało miejsce posiedzenie komitetu konsultacyjnego prezydentów Polski i Ukrainy. Po jego zakończeniu rozpoczęła się konferencja prasowa na której Krzysztof Szczerski poinformował, że podczas posiedzenia omówiono m.in. kwestię szczytu NATO i prezydenckiej inicjatywy według której podczas szczytu miałoby się odbyć posiedzenie Rady NATO-Ukraina na szczeblu głów państw.

Szczerski stwierdził, że to niezależna Ukraina jest gwarantem potężnej i niezależnej Polski – „Nasze spotkanie pokazało, że niezależna i jednolita Ukraina jest gwarancją niezależnej, potężnej Polski i bezpiecznej Europy”.

Według prezydenckiego ministra Polska jest adwokatem europejskiego wyboru Ukrainy – „Polska jest adwokatem europejskiego wyboru Ukrainy. Chcemy, by Ukraina została objęta jak najszybciej reżimem bezwizowym”.

Gwarancją bezpieczeństwa w Europie ma być przywrócenie prawa międzynarodowego na terytorium Ukrainy – „Bez przywrócenia prawa międzynarodowego na terytorium Ukrainy, czy pełnej terytorialnej integralności Ukrainy – mówimy tu nie tylko o Donbasie, wschodniej Ukrainie, ale także o Krymie – nie ma gwarancji pokoju dla Europy”.

Wpolityce.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

31 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  donald :

  Na krymie okolo 65-70 procent ludnosci stanowia Rosjanie. Nastepne parenascie procent zrusyfikowani Ukraincy. W momencie wkroczenia Rosjan na Krym okolo 80 procent zolnierzy ukrainskich przeszlo do armii rosyjskiej. Rosjanie z Krymu nie odejda. Donbas-tez nie wroci do Ukrainy-moze za jedno lub dwa pokolenia.
  Polska jest wasalem USA a panowie Duda, Macierewicz, Waszczykowski, Kaczynski sa amerykanskimi agentami wplywu i reprezentuja miedzynarodowe interesy USA a nie Polski.
  Polska powinna byc bardzo zainteresowana wspolpraca z Chinami i zagwarantowaniem jak najlepszej pozycji w Jedwabnym Chinskim szlaku tymczasem inny amerykanski agent wplywu p.Morawiecki mowi ze TTiP uklad ktorego nie zna ( bo jest tajny) jest bardzo korzystny dla Polski i Polska powinna go podpisac. ( Gdy tymczasem TTip jest skierowany przeciwko Chinom i prawdopodobnie jego podpisanie tylko spowolni rozwoj Polski).
  Polska powinna miec w miare silna armie, powinien byc pobor do wojska ( np. 40,000 ludzi powinno byc branych do armii na 12 miesiecy kazdego roku etc) i to byloby lepszym gwarantem niz mocna Ukraina czy pisemne gwarancje USA.
  Krajem ktory moze stabilizowac sytuacje w Europie jest Rosja ale Polacy ( Duda, Macierewicz, Waszczykowski, Kaczynski) za przykazaniem ambasadora USA w Warszawie demonizuja Rosja i robia z niej wielkiego wroga Polski.
  Rosjanie nie maja mniejszosci w Polsce, Polska nie ma niczego co Rosjanie by potrzebowali stad tez histeria Dudy etc na temat Rosji swiadczy o zlym stanie zdrowia prezydenta lub po prostu o jego bardzo wasalnej roli wobec USA a nie wobec wlasnego narodu.

  • Avatar
   wsciekly :

   BANDEROWSKIE BURDY NA UKRAINIE BYŁY SPONSOROWANE PRZEZ USA TYLKO PO TO ABY ODWRÓCIĆ UWAGĘ ROSJI OD SYRII . USA JAK I UE MA GŁĘBOKO GDZIEŚ UKRAINĘ . Wymownym sygnałem jest wypowiedz unijnego oficjela który stwierdził że Ukraina nie ma szans na integrację europejską jak i obecność w nato przynajmniej przez najbliższe 20- 25lat . GDYBY USA CHCIAŁO POMÓC UKRAINIE TO BY IM PRZEKAZALI 10% Z TEGO CO PRZEZNACZAJĄ NA ARMIĘ . BYŁABY TO KWOTA 90 mld $ . TAKI ZASTRZYK GOTÓWKI BEZ WĄTPIENIA POSTAWIŁBY GOSPODARKĘ UKRAIŃSKĄ NA NOGI ! JEDNAK ANI USA ANI INNE KRAJE NATO NIE SĄ ZAINTERESOWANE TAKA POMOCĄ . POLSKA UTOPIŁA W UKRAINIE WIĘCEJ PIENIĘDZY NIŻ USA ! TO CHYBA O CZYMŚ ŚWIADCZY .

  • Avatar
   wsciekly :

   UKRAINA STACZA SIĘ W NIEBYT. NIC I NIKT JUŻ TEGO PROCESU NIE POWSTRZYMA . BANDEROWSKA INDOKTRYNACJA W SZKOŁACH TO ZA MAŁO ABY ZINTEGROWAĆ NARÓD . UKRAIŃCY PODOBNIE JAK POLACY SĄ UODPORNIENI NA PROPAGANDĘ . JEŚLI BĘDZIECIE ROZMAWIAĆ Z UKRAIŃCEM ON POWIE CI TO CO OFICJALNA PROPAGANDA . DOPIERO PO DŁUŻSZEJ ROZMOWIE DOWIESZ SIĘ CO TAK NAPRAWDĘ ON MYŚLI .

 2. Avatar
  jaksar :

  jeżeli słszę z ust polityków PiS komentarze o wielkiej i silnej Polsce to mnie się źle robi. Rządząca partia w Polsce nie tylko, że osłabiła ale jednocześnie uniwiarygodniła oblicze Polski na arenie międzynarodowej przy tym stanowczo osłabiając Polską Armię wycofując z budżetu MON miliardy na fonansowanie swoich wyborczych obietnic oraz zachcianek kliki ks Rydzyka i kościoła katolickiego.
  Partia która głosi hasła patriotyczne „na swoich sztandarach” zarazem ignoruje antypolskie ekscesy czy to na Litwie, Białorusi czy na Ukrainie.
  O tym jaki jest i będzie stosunek pomiędzy Polską a Ukrainą zadecyduje społeczeństwo obu krajów a Polacy mają wrażenie, że Ukrainy wasyła w naszym kierunku ciepłe słowa jedynie wtedy kiedy nas potrzebuje. Tymczasem wyskoki szefa IPN Ukrainy, ciepłe przytulanie się Poroszenki do morderców z UPA i zbrodniarzy Banderowskich jak i akceptacja UPOwskich wystąpień gloryfikujących mordy na dziesiątkach tysięcy Polaków świadczą o tym, że Ukraina gra w dość nieuczciwą grę. Trzeba skończyć z byciem adwokatem tego kraju w UE i NATO po dwóch latach rozczarowań i zadawanych nam przez Ukraińskie władze policzków i zająć się faktyczną odbnudową siły i wizerunku Polski. Polska powinna razem z innymi krajami grupy Wyszehradzkiej ustalić wspólną politykę wobec Rosji i Ukrainy a przede wszystkim stawiać również warunki wobec naszego wschodniego sąsiada o ile on chce naszego wsparcia. Osobniście uważam, że te spootkania i komunikaty są jedynie pod publikę, by pokazać Polakom, że nie jesteśmy z boku polityki wschodniej a na Ukrainie, że wbrew Rosyjskiej propagandzuie, Polacy są u boku Ukrainy i zawsze jej pomogą. Tymczasem ukraińskie władze mają nas głęboko w d… bo co możemy im zaoferować ? Wojskowy sprzęt którego dla własnej armi nie mamy ? kasę (której nie mamy) na podtrzymanie bankrutującego kraju? A może granie przysłowiowej i ulubionej przez polityków Polski roli „adwokata Ukrainy” ?
  Polska pod rządami PiS straciła nie tylko wiarygodność u innych krajów Uni Europejskiej ale sama stała się poprzez łamanie zasad demokrycji problemem.. z takim partnerem nikt się nie liczy !

 3. upadlina
  upadlina :

  a te „nasze” barany jak zaczarowane powtarzają w kółko to samo zaklęcie!!…….Nieważne, że upadlina to bankrut, zarządzany przez banderowskich faszystów, którzy nie ukrywają swoich roszczeń terytorialnych wobec Polski !!………..To bez znaczenia!!…….Nieważne, że potężna Polska zawsze pozostanie tylko mrzonką i snem, bo jak można być potężnym, jeżeli nie jest się nawet niepodległym!!……….No, ale czegóż się nie robi, aby bambus zza oceanu był usatysfakcjonowany!!………Gadają więc te pierdoły o niezależnej upadlinie i w konsekwencji tej upadliny o „potężnej” Polsce w myśl motta życiowego nadprezesa: „I nic nas nie przekona, że białe jest białe, a czarne jest czarne!!”

 4. Avatar
  pro_patria :

  Gdybyśmy byli rządzeni przez ludzi dbających o dobro Rzeczpospolitej i Narodu posiedzenie to powinno zostać odwołane we względu na propozycje pomiota wiatrowycza nazwania 2 prospektów nazwiskami zbrodniarzy: bandery i szuchewycza. banderowcy nie mają żadnych rozterek moralnych: tuż po fakcie ogłoszenia 11 lipca Dniem Męczeństwa Kresowian, szmaciarz wiatrowycz użył wszelkich sił i środków, by storpedować uczczenie pamięci Cichociemnych zorganizowane przez polską mniejszość. Tak należy z bydłem rozmawiać: wet za wet. Motłoch rozumie jedynie argumenty siły i przed takimi zegnie kark. Możliwości mamy wiele, lecz nie mamy prawdziwych mężów stanu, którzy będą potrafili z nich odpowiednio skorzystać.

 5. Avatar
  polski_pan :

  Oj tam, czepiacie się trolle słówek. Wiadomo że nie chodzi o ty by była zupełnie niezależna , ważne by była niezależna od Rosji. Jakby Ukraińcy byli w rosyjskiej strefie wpływów to Rosjanie myśleli by dalej: pribałtika, może coś więcej a tak proszę:wojna,sankcje, w Syrii trzeba coś kombinować. Raczej ich to nie wzmacnia, Ukrainy też nie wzmacnia wszakże a przecież boimy się banderowców , nieprawdaż?

  • upadlina
   upadlina :

   trolem to jesteś ty leszczyno i to na dodatek najgorszym rodzajem trola, bo trolem banderowskim!!…..Kolejny raz pokazujesz swoje prawdziwe oblicze skrajnego rusofoba, któremu nie zależy, żeby wolna była ukraina czy Polska, a ważne jest tylko to, aby nie była pod zarządem Rosji tylko pod zarządem usmanów!!!!!……….Okupacja??…..Nie ma problemu, byle tylko nie rosyjska, a usmańska??……………Jak najbardziej !!………Do okupacji usmańskiej nie masz żadnych zastrzeżeń!!…….Im więcej czytam twoich tekstów tym większą mam dla ciebie pogardę szmaciarzu!!!!

   • Avatar
    polski_pan :

    Durny jesteś kacapski pachołku , może i czytasz ale albo nie chcesz albo raczej nie potrafisz nic z tego zrozumieć. Zmieniasz temat bez sensu ale dobrze: pisałem ci że wybór zachodniej strefy wpływów jest naszym wolnym i demokratycznym wyborem , jeśli jesteś jak pisałeś Polakiem (moim zdaniem co najwyżej upadłym (zgodnie z nickiem)) to naucz się to szanować. No i jak widziałeś listę krajów według dochodu na głowę? Miałeś podziwiać jak „kwitna” sojusznicy Rosji. Przypominam że w czołówce tabeli wszyscy sa sojusznikami USA, oj miałem napisać „sa pod okupacja usmanii” żebyś może coś zrozumiał.

    • upadlina
     upadlina :

     tępa banderowska kreaturo!!………demokratyczny wybór!!………Wchodząc do tej złodziejskiej szajki ue niewielu podejrzewało, że będziemy ograbieni i wydrenowani z tego co mamy!!………Ciekawe, jak dzisiaj wyglądałby ten demokratyczny wybór, gdy niewielu Polaków wierzy jeszcze w naszą rzekomą suwerenność, a coraz więcej rozumie, że jesteśmy po prostu kolonią, którą się eksploatuje!! Nie jesteśmy partnerem zachodu tylko ofiarą!!……..Zbrodnicze nato………..Czy ktoś się spodziewał, że wchodzimy nie do sojuszu obronnego, tylko do bandyckiej mafii, która w interesie usmańskich gnid napada na całym świecie na suwerenne państwa, aby rabować ich bogactwa??….Nie rozumiesz tępy banderowski ścierwojadzie, że bogactwo usmańców to w dużej mierze zagrabiane dobra ich ofiar??…….. A także olbrzymie kredyty, które ten już w tej chwili bankrut będzie musiał spłacać, a ponieważ to jest praktycznie niemożliwe, więc teraz ten bankrut na siłę szuka wojny z Rosją, a Polacy (miedzy innymi) mają być mięsem armatnim??!!…..Czy bęcwale do takiej unii i takiego nato wstępowaliśmy??……Tak pieprzysz o dochodzie na głowę, a może porównasz tępaku zadłużenie Rosji czy Białorusi a zadłużenie usmańców czy Polski w tym twoim zachodnim raju, który w tej chwili sprowadza i tobie na ten pusty tępy łeb potop islamskiej dziczy!!!!!!!!! Nie mówię: ocknij się, bo jesteś płatną banderowską wszą, która pewnie za parę hrywien pieprzy te pierdoły, ale odpuść sobie tę swoją bandero-usmańską propagandę o „rajskim zachodzie”, bo jak ktos chce słuchac takich bzdetów to włącza matole „naszą” TV!!

     • Avatar
      polski_pan :

      Przyśniło ci się trollu że amerykanie na ciebie napadli? I co zabrali ?Walonki czy bimber? A słyszałeś że na liście dóbr kultury,które zagrabili nam człowieki radzieckie jest 63 tys. pozycji? Nie chca oddać. Może kiwniesz palcem w tej sprawie? Nie pisz mi tutaj o bankructwie matołku , sprawdź jaka rentowność maja kremlowskie obligacje bo amerykańskie poniżej 2% . Najlepiej nie pisz o sprawach o których nie masz zielonego pojęcia jak np ekonomia. Jeśli ktoś nas eksploatuje ekonomicznie to raczej Europa ale czyni to i tak subtelniej niż dawniej kacapia, przynajmniej nie wciskaja nam rubli transferowych. A tak ogólnie to poproś żeby dali zamiast ciebie jakiegoś inteligentniejszego towarzysza bo te twoje zbitki kłamstw i bzdur robia się coraz bardziej żałosne.

     • upadlina
      upadlina :

      ależ ty jesteś tępy!!………………w myśl zasady: „gadasz do słupa, a słup stoi jak dupa”!……..Europa nas drenuje??…….Jaka europa głąbie?……….Niemcy nas drenują !!…………A kto kapuściany tępy łbie kontroluje niemcy??………..Jak nie zauważyłeś, to ci podpowiem: usmańskie gnidy, których 50 tys. uzbrojonych po zęby żołdaków stacjonuje tam od 45 roku!!……….Człowieki radzieckie nam zabrały!!………., czyli żydo-bolszewia, tak?!………No to jest robota dla ciebie!!……….Na pewno masz znajomych w telawiwie, który jest bliskim przyjacielem usmańców to pogadaj z tymi, czy tamtymi!! może ci oddadzą!!……..I na koniec leszczu: Dług publiczny w stosunku do pkb Rosji: 17.92%,… i zbrodniczych usmańców: 108% !!!!!!!!!!! To bankrut, który wie, że jego czas przemija, bo mógł zgładzić Kaddafiego czy Husajna za to, że osmielili się handlować z pominięciem dolara w rozliczeniach, ale tego już nie da sie zrobić z Rosją, Chinami, czy Iranem, które konsekwentnie zaczynają rozliczać się między sobą z pominięciem tych zielonych, coraz mniej wartych papierków!!!! Te kraje skupują złoto i pozbywają się swoich dolarowych rezerw walutowych, a gdy to się stanie, to będzie game over !!………I płacze takich troli jak ty niczego nie zmienią !!

     • Avatar
      polski_pan :

      Niemcy, Francuzi, Portugalczycy, kup sobie atlas pajacu i sprawdź gdzie leża te kraje. Słonko nie dożyjesz bankructwa USA, nie rób sobie na to nadziei, twoi zleceniodawcy bankrutuja regularnie co 10-20 lat , co za głupi pomysł żeby porównywać te dwa kraje gospodarczo…? Zapytaj kogoś madrzejszego zanim coś napiszesz następnym razem.

     • upadlina
      upadlina :

      nie, no ty jesteś głupszy niż myślałem !! Ja dobrze wiem, ćwoku gdzie leżą te kraje, ale mnie interesują główni złodzieje, którzy trzęsą tym całym burdelem zwanym ue !!………..Panem ue są zbrodnicze usmańce, a ich namiestnikiem w europie kontrolowane przez nich niemcy !!………Nie interesują mnie jakieś wypierdki, tylko ci, którzy podejmują decyzje, więc nie zawracaj mi dupy jakimiś portugaliami, które sa tak samo drenowane, jak i my!!…………..A, co leszczu……….boli cię, że usmańce w niedalekiej perspektywie mają gwarantowane padnięcie na ryj !!….Dlatego tak szumią na całym świecie, bo tylko duża wojna jest w stanie zresetować ich długi !!………Widzę, że się bardzo wkurzyłeś prawdą, banderowski capie, ale będziesz musiał się z nią pogodzić !!

     • Avatar
      polski_pan :

      Rozumujesz na poziomie wioskowego przygłupa. Dla twojej wiedzy właścicielem „biedronki” sa Portugalczycy, to jest jeden z większych detalistów nad Wisła, widzisz : można się czegoś dowiedzieć o świecie nawet będac tępym ruskim trollem takim jak ty.
      Bankructwo USA wisi mi, to jest po prostu tylko twoje marzenie małego Kazia, którym zaśmiecasz internet. Nie porównuj nawet tej swojej Rosji na płaszczyźnie gospodarczej do USA , gdybyś wiedział cokolwiek oświecie wiedziałbyś jakie to debilne.

     • upadlina
      upadlina :

      Ja wiem, kim są właściciele biedronki, ale powertuj trochę koleś to może się okaże, że oni są takimi portugalczykami, jak michnik jest polakiem!!………………A prawda heniek jest prosta jak drut i nie komplikuj jej swoimi pierdołami wyssanymi z palca. Usmańce zadłużają się z prędkością samochodu rajdowego i ich pier..olnięcie ekonomiczne jest nieuniknione i stąd ta ich nerwowość i parcie do wojny!! Musisz być totalnym baranem, aby tego nie rozumieć !! Wiem, że gadka gadką, ale pianę w twojej banderowskiej paszczęce czuję nawet po drugiej stronie, bo nawet taki głąb jak ty czuje, że usmańce tracą na znaczeniu !! Dziś w Syrii karty rozdaje Rosja heniek, czy ci się to podoba, czy nie, a to oznacza, że usmańce powoli oddają pole opozycji światowej, bo kasy coraz mniej na prowadzenie 10 wojen na raz!! Z chyba 10 lotniskowców usmanów w tej chwili tylko 5 nadaje się do użytkowania, a reszta czeka na złomowanie, bo kasy na renowację nie ma!!………Powiem ci to, co pewnie już nie raz słyszałeś od swoich bandero-usmańskich szefów: „Będziesz to musiał przełknąć !!”

     • Avatar
      polski_pan :

      Na pierwszy rzut oka wygladaja mi na etnicznych Portugalczyków ale aby uzyskać pewność musisz poprosić prezesa Mateuszka o teletubisiowej buzi żeby cię wysłał na delegację abyś mógł dokładnie sprawdzić zawartość lizbońskich rozporków, przedstaw mu to bardziej oględnie w razie gdyby się okazało że jest zazdrosny.

      A co do bankructwa to jest zasadniczy niuans , którego nie ma szans zauważyć ktoś o tak waskich horyzontach jak ty. Amerykanie zadłużaja sie w dolarach, których moga sobie dodrukować bez końca. Rosja może ogłosić niewypłacalność choćby z powodu konieczności spłaty 1 mld USD, którego nikt im nie będzie chciał pożyczyć na spłatę starych długów. Zreszta nikogo taka niewypłacalność nie zdziwi, najmniej chyba Rosjan, recydywa to recydywa. To prawda że nominalnie długu rzadowego nie maja dużo ale sprawdź ile maja długu firmy „prywatne” choćby te o strategicznym znaczeniu. Ostatnio Rosnieft dostał 3mld USD pożyczki od Chińczyków. Pytanie kiedy skończy się chińskie zaufanie …

     • Avatar
      pro_patria :

      Kolego, to powrót naszej „ulubionej” banderówy ilony, a raczej jej kolejnego, nieudolnego wcielenia. Żałosne określenia w stylu: kretynku, matołku to jej domena. Jaka prosta jest dzicz… Zaraz nazwie Cię agentem rosyjskim lub pachołkiem kremla. Na większy wysiłek inelektualny motłochu nie stać. JESTEM Z TOBĄ !!! Pozdrawiam.

 6. Avatar
  tekane :

  w Idealnym świecie Krym byłby osobnym państwem w którym żyją rdzenni jego mieszkańcy – czyli Tatarzy. Ale nie żyjemy w idealnym świecie.

  Zgadzam się z komentatorami, co do polityki zagranicznej PiSu- to jest jedno wielkie nieporozumienie.
  Dla mnie Ukraina nie jest żadnym gwarantem ani sojusznikiem dla Polski zbyt dużo było nieprzyjaznych łagodnie mówiąc gestów, to raz, a dwa to państwo samo chyli się ku upadkowi. Wg. Polski rząd sam powinien wykupywać Ukraińskie Ziemie, wokoło Wołynia by Odzyskać Lwów i te tereny. Słaby mi się robi, że ci bandyci którzy popierają UPA mogą się kręcić po wspaniałym Polskim mieście i pluć na pamięć ofiar brutalnych mordów.

 7. Avatar
  polski_pan :

  Nie było przełomu i nie zanosi się żeby miał być, każdy gra swoja grę: my nie robimy nic co spodobałoby się Rosji, Ukraińcy nie robia nic co spodobałoby się Polsce.
  Zastanawiam się co zrobi taki Wiatrowycz jak zobaczy t90 pod Kijowem no bo chyba musi mieć jakiś plan, może myśli że na Słowację zwieje?