Władimir Putin i Hasan Rowhani w rozmowie telefonicznej uznali, że ataki łamią prawo międzynarodowe.

Putin i Rowhani zaapelowali wspólnie o przeprowadzenie „obiektywnego śledztwa” w sprawie ataku z użyciem broni chemicznej, który posłużył za pretekst do zaatakowania syryjskiej bazy. W komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej prezydenta Rosji można przeczytać także oświadeczenie, że głowy obu państw są gotowe do pogłębienia swojej współpracy w walce z terroryzmem.

W tm samym komunikacie Kreml wskazał, że rozmowa telefoniczna prezydentów Putina i Rowhaniego odbyła się z inicjatywy strony irańskiej.

We wspólnym oświadczeniu Rosji i Iranu można przeczytać: Amerykańska agresja w Syrii to przekroczenie czerwonej linii. Od tej chwili zareagujemy z użyciem siły, jeżeli jakikolwiek agresor przekroczy czerwoną linię, a Ameryka zna naszą zdolność do szybkiego reagowania.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Obalenie Asada celem polityki USA

W piątek USA zaatakowały 59 rakietami typu Tomahawk syryjską bazę lotniczą Szajrat w prowincji Hims. Miała to być odpowiedź za przeprowadzenie we wtorek ataku chemicznego na opanowaną przez rebeliantów miejscowość Chan Szajchun. Państwa zachodnie oskarżają wspieranego przez Rosję syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada o dokonanie tego ataku, jednak Damaszek stanowczo odpiera tego typu zarzuty.

kresy.pl / rmf24.pl / independent.co.uk
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz