Mec. Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris, opublikował na Twitterze dane ukazujące skalę mobilizacji Polaków w obronie życia nienarodzonych dzieci.

Sejm dzisiaj zajmie dwoma projektami ustaw dotyczącymi aborcji. Jeden to projekt „Zatrzymać Aborcję”, który przewiduje zniesienia tzw. przesłanki eugenicznej, drugi to inicjatywa ustawodawcza środowisk lewicowych „Ratujmy Kobiety”, która przewiduje liberalizację przepisów aborcyjnych.

Episkopat przypomniał w środę, że „prawo do życia nie jest kwestią tylko religijną czy światopoglądową, ale wynika z prawa naturalnego i powszechnie uznanej godności człowieka. Tak jak niejednokrotnie podkreślaliśmy, zamiast aborcji zawsze można oddać dziecko do adopcji”. Biskupi zaapelowali do parlamentarzystów o poparcie antyaborcyjnej inicjatywy „Zatrzymaj aborcję”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Przypominamy również, iż ci, którzy respektują prawa człowieka – a wśród nich pierwszym jest prawo do życia – nie powinni popierać projektów prawnych skierowanych przeciwko życiu. W tym ważnym czasie pamiętajmy o słowach naszego rodaka – św. Jana Pawła II: „Naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości” – apelują biskupi.

Prezes Ordo Iuris na Twitterze przedstawił skalę mobilizacji i poparcia dla inicjatyw antyaborcyjnych w Polsce.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „RP”: Na posiedzeniu klubu PiS podjęto decyzję o zamrożeniu antyaborcyjnego projektu ustawy

Kresy.pl / Twitter
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz