Prawy Sektor ukrywa sprawców strzelaniny na Zakapraciu w swoim obozie szkoleniowym?

Zdaniem gubernatora obwodu zakarpackiego, Hennadija Moskala, członkowie Prawego Sektora zamieszani w lipcową strzelaninę w Mukaczewie ukrywają się w pobliżu Dniepropietrowska.

„Są w pobliżu Dniepropietrowska, w obozie szkoleniowym dla ochotników Prawego Sektora”– powiedział Moskal stacji telewizyjnej 112.UA. Dodał, że poinformował o tym organy ścigania, jednak nie otrzymał odpowiedzi.

11 lipca, podczas strzelaniny w Mukaczewie z udziałem uzbrojonych członków Prawego Sektora 14 osób zostało rannych. Przedmiotem konfliktu miała być kwestia udziału w zyskach z kontrabandy. 15 lipca sąd nakazał aresztowanie trzech członków neobanderowskiego Prawego Sektora, oskarżając ich o udział w zamachu terrorystycznym.

112.ua / censor.net / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz