Funkcjonariusze z Morskiego Oddziału Straży Granicznej skontrolowali od początku roku legalność pracy i pobytu w Polsce 6700 cudzoziemców. Okazało się, że 876 osób pracowało nielegalnie.

Straż Graniczna poinformowała w piątkowym komunikacie, że od początku br. funkcjonariusze z Morskiego Oddziału SG skontrolowali legalność pracy i pobytu w Polsce blisko 6700 cudzoziemców. Okazało się, że aż 876 osób pracowało nielegalnie, podejmując zatrudnienie głównie w: budownictwie, transporcie, produkcji, agencjach zatrudnienia i pośrednictwa pracy.

Najczęściej powtarzającymi się naruszeniami przepisów były praca bez wymaganego zezwolenia lub oświadczenia oraz praca na innych warunkach niż zostało to określone w zezwoleniu lub oświadczeniu. Kontrolowani to przede wszystkim obywatele Ukrainy, następnie kolejno obywatele: Gruzji, Mołdowy, Białorusi.

Zobacz także: SG: Kontrola w agencji zatrudnienia, 78 zatrudnionych nielegalnie imigrantów

Funkcjonariusze MOSG od początku roku przeprowadzili także 1043 kontrole legalności pobytu, obejmując nimi 1524 osoby. W 254 przypadkach stwierdzono naruszenia przepisów prawa.

Przypomnijmy, że w marcu funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Kołobrzegu w jednej z firm w powiecie koszalińskim zweryfikowali zatrudnienie 916 cudzoziemców. Stwierdzili u 162 osób nielegalne powierzenie oraz wykonywanie pracy.

Zobacz także: Prawie 10 proc. skontrolowanych obcokrajowców na Warmii i Mazurach pracowało nielegalnie

Przeczytaj: Kielecka firma nielegalnie zatrudniała 73 Ukraińców

strazgraniczna.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply