Ambasady 38 krajów wezwały w piątek rząd Węgier do wycofania przepisów, które – ich zdaniem – ograniczają “prawa osób LGBT”. Oświadczenie podpisały ambasady Stanów Zjednoczonych, Ukrainy oraz wszystkich krajów Unii Europejskiej z wyjątkiem Polski.

Oświadczenie ma związek z tzw. Marszem Równości, który w sobotę ma przejść ulicami Budapesztu. Zostało podpisane przez 38 krajów, w tym USA, Ukrainę i wszystkie kraje UE z wyjątkiem Polski – podaje agencja AP. Czytamy, że sygnatariusze wyrażają “pełne poparcie dla członków społeczności lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transpłciowych, queer i interseksualnych na Węgrzech oraz ich praw do równości i niedyskryminacji”.

Sygnatariusze oświadczenia wyrazili zaniepokojenie ustawodawstwem i polityką, które – ich zdaniem – stoją “w sprzeczności z zasadami niedyskryminacji, międzynarodowym prawem dotyczącym praw człowieka i godnością ludzką”.

Wezwali węgierski rząd do zaprzestania “stygmatyzacji osób LGBTQ+” i “wyeliminowania prawa i polityki, które je dyskryminują”.

W 2021 r. na Węgrzech uchwalono prawo, które zabrania prezentowania treści homoseksualnych nieletnim w mediach. Są one zakazane również w szkolnych programach edukacyjnych.

Zobacz także: Orban: Węgry będą pierwszym krajem, który zatrzyma agresywną propagandę LGBTQ pod murami szkolnymi

Przeczytaj: Były wiceszef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy chce legalizacji związków LGBT, by pokazać “środkowy palec w kierunku Rosji”

apnews.com / Kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. franciszekk
  franciszekk :

  W kołchoźnianym PRL w kołchozie ZSRR jedynie słuszną ideologią był PROLETARIAT oparty na podstawie “naukowego” materializmu dialektycznego Karola Marksa!
  Kto był przeciw był wrogiem nr 1!
  Teraz jest wiele DOKTRYN ideologicznych aż trudno je wszystkie wyszczególnic : multi-kulti, klimatyzm, binarność, sratyzm….itp. przeznaczonych dla ludzi bez zdrowego ROZSADKU!!!…
  Kiedyś komusza ideologia była implantowana na siłę z ZSRR a obecnie z USA!
  W mojej subiektywnej ocenie IDEOLOGIE komunistyczne wszystkich odmian bez względu na; rodzaj, miejsce na globie, czas i ludzi prowadziły, prowadzą i prowadzić będą do wielkiego DZIADOSTWA gospodarczego i moralnego społeczeństwa!