Możliwą korektę podziału administracyjego kraju zapowiedział minister Mariusz Błaszczak.

Mariusz Błaszczak odpowiadał w Sejmie na pytanie posłanki PO Izabeli Leszczyny, która dociekała czy w obecnej kadencji Sejmu, rząd przewiduje zmiany granic administracyjnych województw, a w szczególności powołanie województwa częstochowskiego, informuje RMF24.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Posłowie PO do rządu: Mówicie o Wołyniu, a nie o akcji „Wisła”; proponujecie Polakom tępy nacjonalizm

Jak tłumaczyła Leszczyna, posłowie PiS w czasie kampanii wyborczej deklarowali powołanie województwa częstochowskiego. Posłanka poinformowała, że w czasie konsultacji strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju zwróciła się do wicepremiera Mateusza Morawieckiego z pytaniem o miejsce Częstochowy w tym dokumencie. W odpowiedzi uzyskała informację, że „w najbliższych latach nie jest planowana tego rodzaju zmiana w systemie administracyjnym” – podaje portal. Błaszczak odpowiedział mówiąc, że sprawa jest nadal aktualna.-  Nie wycofujemy się z tych zamierzeń, ale zrealizujemy te zamierzenia w dalszej perspektywie – oświadczył minister.

Jak dodał – Nikt nie może przewidzieć wyników wyborów parlamentarnych, ale jeśli w przyszłych wyborach parlamentarnych w 2019 roku wynik wyborczy będzie podobny do wyniku wyborczego z 2015 roku, to wtedy chciałem zapewnić wysoką izbę, że przystąpimy do korekty, którą zapowiadaliśmy . Uważamy reformę administracyjną z 1998 roku za przeprowadzoną wysoce niefortunnie.

PiS chce kwestię powołania nowego województwa poddać szerokim konsultacjom społecznym.

Kresy.pl / RMF24.PL

Reklama0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz