Powołano Polską Ligę Husarii

W Warszawie ogłoszono dziś powołanie Polskiej Ligi Husarii. Założyciele Ligi planują zorganizowanie 5-6 Turniejów. Zwieńczeniem cyklu Ogólnopolskich Turniejów Husarskich będzie wielki finał na Zamku w Pułtusku.

W czwartek o godzinie 13.30, w holu w budynku Warszawskiego Domu Technika NOT na ul. Czackiego, 13 grup chorągwi husarskich podpisało Deklarację o utworzeniu Polskiej Ligii Husarskiej. Przewodniczącym PLH został Dariusz Wasilewski, rotmistrz Podlaskiej Chorągwi Husarskiej i prezes Fundacji Obowiązek Polski, która będzie zapewniała obsługę organizacyjną Ligi.

Ideą powstania Ligi jest chęć popularyzowania tradycji polskiej jazdy rycerskiej a przede wszystkim wyjątkowej roli Husarii w dziejach Rzeczpospolitej. Ma ona na celu integrację środowiska husarskiego oraz wszystkich zainteresowanych husarią, angażowanie środowiska jeździeckiego w tradycyjne i użytkowe wykorzystywanie konia, a także promowanie polskiej szkoły jazdy.

Założyciele Polskiej Ligi Husarii, fot. Kresy.pl

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Na zwołanym dziś briefingu przedstawiono założenia programowe Ligi i plan turniejów husarskich na 2019 rok, zakładający zorganizowanie 5-6 Turniejów. Zwieńczeniem cyklu Ogólnopolskich Turniejów Husarskich będzie wielki finał na Zamku w Pułtusku (14 września), który wyłoni najlepszego husarza, czynnie jeżdżącego konno i używającego broni typowej dla Husarii.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Kresy.pl/obowiazekpolski.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz