Powołano Polską Ligę Husarii

W Warszawie ogłoszono dziś powołanie Polskiej Ligi Husarii. Założyciele Ligi planują zorganizowanie 5-6 Turniejów. Zwieńczeniem cyklu Ogólnopolskich Turniejów Husarskich będzie wielki finał na Zamku w Pułtusku.

W czwartek o godzinie 13.30, w holu w budynku Warszawskiego Domu Technika NOT na ul. Czackiego, 13 grup chorągwi husarskich podpisało Deklarację o utworzeniu Polskiej Ligii Husarskiej. Przewodniczącym PLH został Dariusz Wasilewski, rotmistrz Podlaskiej Chorągwi Husarskiej i prezes Fundacji Obowiązek Polski, która będzie zapewniała obsługę organizacyjną Ligi.

Ideą powstania Ligi jest chęć popularyzowania tradycji polskiej jazdy rycerskiej a przede wszystkim wyjątkowej roli Husarii w dziejach Rzeczpospolitej. Ma ona na celu integrację środowiska husarskiego oraz wszystkich zainteresowanych husarią, angażowanie środowiska jeździeckiego w tradycyjne i użytkowe wykorzystywanie konia, a także promowanie polskiej szkoły jazdy.

Założyciele Polskiej Ligi Husarii, fot. Kresy.pl

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Na zwołanym dziś briefingu przedstawiono założenia programowe Ligi i plan turniejów husarskich na 2019 rok, zakładający zorganizowanie 5-6 Turniejów. Zwieńczeniem cyklu Ogólnopolskich Turniejów Husarskich będzie wielki finał na Zamku w Pułtusku (14 września), który wyłoni najlepszego husarza, czynnie jeżdżącego konno i używającego broni typowej dla Husarii.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kresy.pl/obowiazekpolski.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz