Posłanka Nowoczesnej Monika Rosa uważa, że rząd Mateusza Morawieckiego poniósł polityczną porażkę w związku z ustawą o IPN.

W rozmowie z „Rzeczpospolitą”, Rosa oceniła, że w kontekście kryzysu wokół ustawy o IPN, „że mamy ogromny konflikt, i co wystąpienie premiera Morawickiego, to jest coraz gorzej. Chyba teraz przyszedł czas na wyciszenie i zrozumienie, gdzie popełniło się błędy”.

Posłanka jest przekonana, że należy wycofać się pomysłów nowelizacji ustawy, gdyż „jej nie da się naprawić”. Rosa uważa również, że ustawa o IPN źle wpłynie na postrzeganie Polaków przez obywateli Ukrainy. „Wzrost nastrojów antyukraińskich, antyżydowskich i antysemickich to jest jasna polityka rządu. (…) Dwa miliony osób z tego kraju przyjeżdża do Polski do pracy i budują nasz PKB” – oceniła Rosa.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Ponadto, ustawa zamiast skutkować lepszą promocją historii Polski, przyczyniła się tylko do pogorszenia relacji polsko-izraelskich – powiedziała Rosa.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Organizacje żydowskie w USA chcą zerwania stosunków z Polską do czasu odrzucenia ustawy o IPN

Kresy.pl / Rzeczpospolita
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

14 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  jwu :

  Żenada.Niech ta targowica jaką jest Nowoczesna i PO wreszcie się przymknie.Mimo ,że do następnych wyborów parlamentarnych mamy jeszcze dwa lata ,to o tym co wyprawiają ww.partie nigdy nie należy zapomnieć.Oni powinni raz na zawsze zniknąć z politycznej sceny.Tak jak było z LPR,ZCHN i Samoobroną.Chociaż żadna z tych partii nie robiła i nie mówiła tyle przeciwko Polsce ,co te wymienione na wstępie.

 2. ProPatria
  ProPatria :

  Widzę, że ta partia oprócz po skupia najbardziej skretyniałe umysły naszego kraju, oczywiście posiadające największe parcie na szkło i tzw. „polityczną” ambicję.. Każdorazowe otwarcie ust przez swetru oznacza żenadę maskowaną bufonadą. Jak widać pozostałych członków tej partii też to cechuje…

 3. Avatar
  1000_szabel :

  O tejże partii nie będę się rozpisywać, ponieważ szkoda mojego czasu, szkoda słów. Odnieść chciałem się natomiast do informacji (które tu i ówdzie się pojawiają w mediach, a także w oświadczeniach, np. diapsory żydowskiej w Polsce), jakoby ustawa o IPN przyczyniała się do wzrostu anty-semityzmu lub antyukraińskich nastrojów. Czy naprawdę te źródła rozsyłające owe bzdury liczą, że ktokolwiek logicznie myślący uwierzy w to i nie będzie widział, że do wzrostu takich nastrojów przyczyniają się przede wszystkim trzy zjawiska:
  1/ bezczelne opluwanie Polski i narodu polskiego przez Żydów, Izrael i Upainę;
  2/ klęcznikowa polityka obecnych władz podobno polskich, polegająca na podkulaniu ogonu i braku bardziej zdecydowanych, tj. adekwatnych kroków;
  3/ drenowanie polskich pieniędzy (vide socjale dla Upaińców przebywających w naszym kraju) lub próby drenażu (holocaustowy biznes)?

 4. Avatar
  voy :

  zastanawiałem się czy komentować wypowiedzi tak mało obeznanej w temacie i niekompetentnej osoby, która jednak swoim zdaniem przynosi pewne rozgoryczenie że polskim sejmie funkcjonują tak nieodpowiedzialne osoby, które na dodatek wypowiadają się w kwestiach, o których mają blade pojęcie. Jedno odniesienie to wypowiedzi kol. Rosy w Polsce nie narastają żadne nastroje antyukraińskie tylko nie ma przyzwolenia na szerzenie banderyzmu i to tyle koleżanko. Dla Ukraińców mamy jasny przekaz że albo zrezygnujecie z gloryfikacji zbrodniarzy i ludobójczej organizacji OUN/UPA albo nie macie wstępu do naszego kraju i rezygnujecie z jakiegokolwiek wsparcia Polski, a wszelkie takie przejawy niezależnie od miejsca występowania będą maksymalnie napiętnowane na forum krajowym i międzynarodowym, dodatkowo w naszym kraju będziemy takie osoby karać w myśl naszego prawa.