Posłanka Nowoczesnej Monika Rosa uważa, że rząd Mateusza Morawieckiego poniósł polityczną porażkę w związku z ustawą o IPN.

W rozmowie z „Rzeczpospolitą”, Rosa oceniła, że w kontekście kryzysu wokół ustawy o IPN, „że mamy ogromny konflikt, i co wystąpienie premiera Morawickiego, to jest coraz gorzej. Chyba teraz przyszedł czas na wyciszenie i zrozumienie, gdzie popełniło się błędy”.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

7472.32 PLN    (33.96%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Posłanka jest przekonana, że należy wycofać się pomysłów nowelizacji ustawy, gdyż „jej nie da się naprawić”. Rosa uważa również, że ustawa o IPN źle wpłynie na postrzeganie Polaków przez obywateli Ukrainy. „Wzrost nastrojów antyukraińskich, antyżydowskich i antysemickich to jest jasna polityka rządu. (…) Dwa miliony osób z tego kraju przyjeżdża do Polski do pracy i budują nasz PKB” – oceniła Rosa.

Ponadto, ustawa zamiast skutkować lepszą promocją historii Polski, przyczyniła się tylko do pogorszenia relacji polsko-izraelskich – powiedziała Rosa.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Organizacje żydowskie w USA chcą zerwania stosunków z Polską do czasu odrzucenia ustawy o IPN

Kresy.pl / Rzeczpospolita

13 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. jwu
  jwu :

  Żenada.Niech ta targowica jaką jest Nowoczesna i PO wreszcie się przymknie.Mimo ,że do następnych wyborów parlamentarnych mamy jeszcze dwa lata ,to o tym co wyprawiają ww.partie nigdy nie należy zapomnieć.Oni powinni raz na zawsze zniknąć z politycznej sceny.Tak jak było z LPR,ZCHN i Samoobroną.Chociaż żadna z tych partii nie robiła i nie mówiła tyle przeciwko Polsce ,co te wymienione na wstępie.

 2. ProPatria
  ProPatria :

  Widzę, że ta partia oprócz po skupia najbardziej skretyniałe umysły naszego kraju, oczywiście posiadające największe parcie na szkło i tzw. „polityczną” ambicję.. Każdorazowe otwarcie ust przez swetru oznacza żenadę maskowaną bufonadą. Jak widać pozostałych członków tej partii też to cechuje…

 3. 1000_szabel
  1000_szabel :

  O tejże partii nie będę się rozpisywać, ponieważ szkoda mojego czasu, szkoda słów. Odnieść chciałem się natomiast do informacji (które tu i ówdzie się pojawiają w mediach, a także w oświadczeniach, np. diapsory żydowskiej w Polsce), jakoby ustawa o IPN przyczyniała się do wzrostu anty-semityzmu lub antyukraińskich nastrojów. Czy naprawdę te źródła rozsyłające owe bzdury liczą, że ktokolwiek logicznie myślący uwierzy w to i nie będzie widział, że do wzrostu takich nastrojów przyczyniają się przede wszystkim trzy zjawiska:
  1/ bezczelne opluwanie Polski i narodu polskiego przez Żydów, Izrael i Upainę;
  2/ klęcznikowa polityka obecnych władz podobno polskich, polegająca na podkulaniu ogonu i braku bardziej zdecydowanych, tj. adekwatnych kroków;
  3/ drenowanie polskich pieniędzy (vide socjale dla Upaińców przebywających w naszym kraju) lub próby drenażu (holocaustowy biznes)?

 4. voy
  voy :

  zastanawiałem się czy komentować wypowiedzi tak mało obeznanej w temacie i niekompetentnej osoby, która jednak swoim zdaniem przynosi pewne rozgoryczenie że polskim sejmie funkcjonują tak nieodpowiedzialne osoby, które na dodatek wypowiadają się w kwestiach, o których mają blade pojęcie. Jedno odniesienie to wypowiedzi kol. Rosy w Polsce nie narastają żadne nastroje antyukraińskie tylko nie ma przyzwolenia na szerzenie banderyzmu i to tyle koleżanko. Dla Ukraińców mamy jasny przekaz że albo zrezygnujecie z gloryfikacji zbrodniarzy i ludobójczej organizacji OUN/UPA albo nie macie wstępu do naszego kraju i rezygnujecie z jakiegokolwiek wsparcia Polski, a wszelkie takie przejawy niezależnie od miejsca występowania będą maksymalnie napiętnowane na forum krajowym i międzynarodowym, dodatkowo w naszym kraju będziemy takie osoby karać w myśl naszego prawa.