Poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego odniósł się do wystąpienia szefa dyplomacji Witolda Waszczykowskiego, a także innych bieżących spraw.

Piotr Zgorzelski komentując expose szefa MSZ Witolda Waszyczykowskiego stwierdził: Osobiście zabrakło mi zdefiniowania założeń polityki wschodniej. Od 27 lat Polska nie ma polityki wschodniej, która to polityka powinna być praktykowana bardzo roztropnie i przez cały czas, a jej imperatyw powinien stanowić stosunek tych państw do mniejszości polskiej.

CZYTAJ TAKŻE:
Poseł Zgorzelski (PSL) pyta rząd o działania dotyczące zniszczenia pomnika w Hucie Pieniackiej

Poseł odniósł się również do ludobójstwa na Wołyniu, które pochłonęło blisko 60 tys. ofiar: Nie da się niestety zbudować rzetelnych i uczciwych relacji polsko-ukraińskich bez prawdy historycznej, a prawda jest taka, że to ludobójstwo nie miało sobie równych w stosunku do Polaków. Żaden inny naród tak bestialsko jak Ukraińcy nie zachował się wobec Polaków.

Poseł PSL skomentował także zatrzymania w związku z aferą reprywatyzacyjną: Ci, którzy popełniali przestępstwa, którzy kradli i którzy w bezlitosny sposób traktowali blisko 40 tys. osób, które musiały opuścić miejsca swojego wieloletniego zamieszkania, trafiają dziś za kratki. To dobrze.

kresy.pl / polskieradio.pl

Czytaj kolejny artykuł
7 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. jaro7
    jaro7 :

    Zgorzelski ,owszem mówi o tym od dawna(innych PSL nie słyszałem aby o tym wspominali).tylko ja chciałbym aby Zgorzelski i Kukizowcy o tym mówili w TV a zwłaszcza pisowskim „Dzienniku telewizyjnym” i programie tego klauna Rachonia(on zawsze dobiera tematy wygodne dla PiS)