To koniec Euro 2016. Zwycięstwo w turnieju odniosła reprezentacja Portugali pokonując Francję 1:0

Sen Francuzów o zdobyciu tytułu na własnym terenie został przerwany przez rezerwowego Edera. To jego trafienie w dogrywce zdecydowało o tym, że po raz pierwszy w historii mistrzem Europy została Portugalia. Gospodarzom nie pomogła fenomenalna dyspozycja Antoine’a Grizemanna w fazie pucharowej. Znamienne jest to, że mistrzem Europy zostaję drużyna, która w całym turnieju wygrała tylko dwa mecze. W turnieju rozgrywanym według systemu obowiązującego w przeszłych edycjach Euro, Portugalia nie wyszłaby z grupy. Do ostatecznego triumfu piłkarzy z półwyspu iberyjskiego nie poprowadził Chirsitano Ronaldo, który zszedł z boiska z powodu kontuzji w 25 minucie.