Szef sztabu generalnego sił zbrojnych Rosji gen. Walerij Gierasimow i przewodniczący kolegium szefów sztabów sił zbrojnych USA gen. Joseph Dunford uzgodnili w czwartek w Baku intensywniejszą komunikację obu stron w celu uniknięcia incydentów zbrojnych.

Jak podał Pentagon w komunikacie, przedstawiciele obu armii podjęli zabiegi, by wzmocnić bezpieczeństwo operacyjne działań militarnych, w celu zredukowania potencjalnych kryzysów i uniknięcia ryzyka niepożądanych incydentów.Na spotkaniu określono kierunki wspólnej pracy w celu podwyższenia bezpieczeństwa działalności wojskowej, zmniejszenia napięć i ryzyka pojawienia się incydentów– głosi komunikat ministerstwa obrony Rosji wydany po rozmowach.

Czytaj również: Gen. Dunford i gen. Gerasimow spotkają się dzisiaj w Baku. Tillerson i Ławrow w Bonn

Przedstawiciele Moskwy i Pentagonu rozmawiali też o stosunkach rosyjsko-amerykańskich i sytuacji w sferze bezpieczeństwa w Europie. Jak głosi komunikat resortu obrony Rosji, uzgodnili, że będą kontynuować kontakty.

Gierasimow i Dunford rozmawiali także o sytuacji w sferze bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej.

Czytaj również: Rosyjski okręt szpiegowski podpłynął do Wschodniego Wybrzeża USA

kresy.pl/ pap

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.

a

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz