Wejście w życie ruchu bezwizowego z Unią Europejską oznacza koniec Imperium Rosyjskiego  – oznajmił prezydent Ukrainy Petro Poroszenko, uruchamiając zegar odliczający ostatnie godziny do wejścia w życie nowych regulacji.

Prezydent Ukrainy stwierdził: „W końcu możemy to przyznać – rozpoczynamy odliczanie do nieodwracalnych zmian, „Back to the USSR będziemy mogli usłyszeć tylko odtwarzając piosenkę zespołu The Beatles”

„Nigdy więcej Ukraina nie wróci do Związku Sowieckiego, dlatego że jesteśmy dumnym, wolnym i demokratycznym narodem, wracamy do europejskiej rodziny. Jestem dumny, że w końcu udało nam się to osiągnąć” – dodał Poroszenko.

„Każda sekunda, którą odmierza ten zegar nie tylko przybliża nas do bezwizowego ruchu, nie tylko uwiarygadnia ukraiński paszport na granicy z UE, nadając mu europejskiego znaczenia i dając mu nowe możliwości. Nie tylko jest motorem napędowym zacieśniania naszych relacji z Unią Europejską. Za dwanaście godzin ostatni dźwięk odliczania będzie oznaczać upadek papierowej zasłony, która latami oddzielała nas od Europy, a gdzie my uformowaliśmy się jako naród i jako państwo” – oznajmił Poroszenko.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Wierzę, że Ukraina będzie w NATO. Ukraina będzie w Unii Europejskiej. Nikt i nic nas od tego nie powstrzyma” – konkludował prezydent Ukrainy.

Zmiany te są konsekwencją wejścia w życie nowelizacji rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE, zwalniającej Ukraińców z obowiązku posiadania wiz Schengen przy wjeździe na teren UE. Zniesienie wiz przez UE dla obywateli Ukrainy Rada UE zatwierdziła 11 maja. Wcześniej, 6 kwietnia, porozumienie w tej sprawie zostało przegłosowane przez Parlament Europejski. Liberalizacja przepisów nie dotyczy wjazdu do Wielkiej Brytanii i Irlandii. Nowe przepisy wejdą w życie 11 czerwca.

Kresy.pl/pravda.com
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz