Sekretarz stanu USA Mike Pompeo przyznał w wywiadzie dla amerykańskiego dziennikarza Marka Levina, że Rosja jest jednym z wrogów Stanów Zjednoczonych. Rozmowa została opublikowana w piątek przez Departament Stanu.

W opublikowanej piątek przez Departament Stanu rozmowie z Markiem Levinem, Sekretarz stanu Mike Pompeo wskazywał, że Federacja Rosyjska jest wrogiem Stanów Zjednoczonych.

Levin pytał co Pompeo sądzi o opinii niektórych przedstawicieli Partii Republikańskiej, że Rosja nie jest wrogiem dla tego kraju pomimo rzekomych prób ingerowania w proces wyborczy w USA. „Mark, jest tak, że cały czas pytają mnie, kto jest naszym wrogiem, a odpowiedź brzmi: mamy wiele podmiotów, które chcą podważyć nasz styl życia, nasze podstawowe zasady demokracji. Rosja z pewnością jest na tej liście” – podkreślił czołowy amerykański dyplomata.

Zobacz też: Pompeo: S-400 w Turcji są zagrożeniem dla amerykańskiego personelu

„Przejdźmy do Rosji” – rozpoczął dziennikarz. „Po stronie republikanów są też ludzie, którzy mówią, że Rosja nie jest wrogiem, to tak, jakbyśmy mogli wybierać między wrogami. Mamy wielu wrogów. Chodzi mi o to, czy Rosja nie celuje naprawdę dużymi pociskami nuklearnymi w Stany Zjednoczone?” – pytał.

Mark, cały czas jestem pytany, kto jest naszym wrogiem, a odpowiedź brzmi: mamy wiele podmiotów, które chcą podważyć nasz styl życia, naszą republikę, nasze podstawowe zasady demokracji. Rosja z pewnością jest na tej liście. Twój punkt widzenia na temat ich broni nuklearnej i wysiłków, które podejmują jest bardzo realny. Widzisz wiadomości dnia dotyczące ich wysiłków w cyberprzestrzeni. Widzieliśmy to od strasznie długiego czasu, używają asymetrycznych możliwości, aby spróbować znaleźć się w miejscu, w którym mogą nałożyć koszty na Stany Zjednoczone.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Więc tak, Władimir Putin pozostaje realnym zagrożeniem dla tych z nas, którzy kochają wolność i musimy się upewnić, że jesteśmy przygotowani na każdego z nich [wrogów]. Dziś oceniam Chiny jako wyzwanie, które naprawdę stanowi zagrożenie egzystencjalne, ale nie minimalizuję ryzyka, jakie stwarzają setki głowic jądrowych zdolnych do dotarcia do Stanów Zjednoczonych”.

Zobacz też: Amerykanie zamykają konsulat we Władywostoku i zawieszają działalność w Jekaterynburgu

Kresy.pl/State.gov

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz