Pompeo: możliwe, że Trump został podniesiony przez Boga, by ocalił Izrael przed Iranem

Zdaniem sekretarza stanu USA Mike’a Pompeo jest możliwe, że Donald Trump został podniesiony przez Boga, by ocalił Żydów przez Iranem.

W tym tygodniu, podczas wizyty w Izraelu, sekretarz stanu USA Mike Pompeo w wywiadzie dla stacji Christian Broadcasting Network powiedział, że to „możliwe”, iż prezydent Donald Trump został podniesiony przez Boga, żeby ocalił Izrael przed Iranem.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Słowa te padły w kontekście święta Purim (Święta Losów), obchodzonego w Izraelu. Upamiętnia ono wydarzenie biblijne zapisane w Księdze Estery, gdy Królowa Estera uratowała Żydów przed zagładą w Persji. Dziennikarz zapytał Pompeo, czy „prezydent Trump został teraz w jakiś sposób wyniesiony (ang. raised) w takim czasie jak ten, tak jak królowa Estera, żeby ocalić Żydów przez irańskim zagrożeniem”. – Jako chrześcijanin, z pewnością wierzę, że to możliwe – odpowiedział sekretarz stanu. – Jestem przekonany, że Pan tutaj działa.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Ponadto, szef amerykańskiej dyplomacji zachwalał starania USA na rzecz „zapewnienia, by ta demokracja na Bliskim Wschodzie, to znaczy Państwo Żydowskie, przetrwało”.

Pompeo podczas swojej wizyty na Bliskim Wschodzie znalazł się w ogniu krytyki za to, że zorganizował konferencję prasową, na którą zaprosił tylko dziennikarzy „wyznaniowych”.

Stacja BBC przypomina, że w styczniu br. rzeczniczka Białego Domu Sarah Sanders w wywiadzie dla jednej z religijnych stacji telewizyjnych powiedziała, że Bóg chciał, żeby Donald Trump został prezydentem.

Niedawno Trump oświadczył na Twitterze, 52 lata po tym, jak Wzgórza Golan zostały zajęte zbrojnie przez Izraelczyków, Stany Zjednoczone powinny oficjalnie uznać je za część Izraela. Sanders udostępniła tłit prezydenta USA i napisała, że jest on „najbardziej proizraelskim prezydentem, jakiego nasz kraj kiedykolwiek miał”. Sam Trump w ostatnim czasie oskarżył Demokratów o bycie „anty-Izraelskimi” i „anty-Żydowskimi”.

Administracja Donalda Trumpa, a szczególnie Pompeo oraz doradca prezydenta ds. bezpieczeństwa John Bolton czy wiceprezydent Mike Pence, są znani ze swojego bardzo krytycznego nastawienia do Iranu.

Przeczytaj: Media: Bolton prosił Pentagon o plany ataku na Iran

Bbc.com / twitter.com / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    zefir :

    Rozbójnicza tradycja yankeska działa. Podobnie jak Teksas zdobywali i anektowali tak chciwe łapy na syryjskich Wzgórzach Golan kładą.Pompusiowi nawet odbija,gdy w znawcę Tory i Talmudu się bawi,gdy Trumpa namiestnikiem żydowskiego Boga namaszcza.Tak się dzieje gdy logicznych argumentów brakuje,gdy militariami się dominuje przez co prawa międzynarodowe się plugawi