Polscy piloci uczestniczący w natowskiej misji Baltic Air Policing przechwycili rosyjski samolot wojskowy – podaje „Rzeczpospolita”.

Polskie samoloty MiG-29M ostały poderwane w związku z poruszaniem się obcego statku powietrznego w pobliżu krajó bałtyckich „bez planu lotu”. „Nie naruszył on jednak przestrzeni powietrznej krajów bałtyckich. Został przechwycony w odległości ok. 130 mil na południowy – zachód od bazy w Szawlach, nad morzem Bałtyckim” – mówi „Rzeczpospolitej” kpt. Janusz Szczypiór, rzecznik PKW Orlik – 6.

Przechwyconą maszyną był rosyjski tankowiec Ił-78.

Polskie samoloty wojskowe stacjonują w bazie w Szwlach na Litwie.

rp.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz