Polskie groby na Wołyniu

Włodzimierz Wołyński na Ukrainie może okazać się kolejnym miejscem kaźni i pochówku polskich żołnierzy i oficerów, pomordowanych przez sowieckie NKWD w latach 1939 – 1941.

Reporterzy Polskiego Radia Lublin, wspólnie z dziennikarzami Rzeczpospolitej, ustalili nowe fakty, które mogą wiązać masowe groby na włodzimierskim grodzisku z Ukraińską Listą Katyńską.

W czasie przeprowadzonych w 1997 roku cząstkowych badań archeologicznych na terenie włodzimierskiego grodziska znaleziono szczątki 98 ofiar. Podczas szczegółowych badań przeprowadzonych przez ukraińskie służby, znaleziono wiele przedmiotów osobistego użytku. Jendoznacznie wskazują one, że byli to polscy żołnierze i cywile.

Wśród zanalezionych przedmiotów nie było rzeczy jednoznacznie umożliwiających imienną identyfikację ofiar.

IAR/Kresy.pl

Szczegóły na stronie Radia Lublin

Czytaj także:

Katyński ślad na Wołyniu?

forma płatności