Zielonogórscy policjanci ustalili i zatrzymali osobę podejrzaną o ścięcie przydrożnego krzyża w Zielonej Górze.

Jak podawaliśmy, w poniedziałek po południu ścięto przydrożny krzyż na Osiedlu Zastalowskim w Zielonej Górze. Profanacja wstrząsnęła wiernymi. „Nie wiem więc, czy mamy do czynienia jedynie z aktem wandalizmu, czy też celowo zaatakowano przedmiot czci religijnej. Tak czy inaczej, zniszczenie krzyża to zdarzenie bardzo przykre i bolesne dla ludzi wierzących” – oświadczył w rozmowie z Gazetą Lubuską ks. Andrzej Sapieha, rzecznik kurii biskupiej. Dochodzenie w opisywanej sprawie z artykułu mówiącego o obrazie uczuć religijnych wszczęła zielonogórska policja.

We wtorek wieczorem lubuska policja poinformowała, że po intensywnych działaniach operacyjnych ustalono możliwego sprawcę i zatrzymano go. Jest to 31-letni mężczyzna. Trwają czynności procesowe z tą osobą.

Gazeta Lubuska podaje, że domniemany sprawca zdążył umieścić nagranie profanacji w internecie. Widać na nim, że mężczyzna podciął krzyż za pomocą najprawdopodobniej akumulatorowej piły, a następnie obalił go.

Z niepotwierdzonych dotąd informacji pojawiających się w sieci wynika, że domniemany sprawca to administrator jednej z grup skupiających ateistów i akcji “Ogólnopolska Akcja Likwidacji Przydrożnych Krzyży” na Facebooku.

Za obrazę uczuć religijnych grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

CZYTAJ TAKŻE: Poseł Koalicji Obywatelskiej chce “opiłować” katolików [+VIDEO]

Kresy.pl / polsatnews.pl / gazetalubuska.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply