Prominentny polityk Platformy Obywatelskiej Sławomir Nitras stwierdził, że katolikom należy się „kara”, żeby nie podnieśli głowy.

Nitras był dyskutantem w czasie jednego z paneli odbywającego się w Olsztynie zjazdu Campus Polska Przyszłości. Przemawiając do zgromadzonej młodzieży polityk odniósł do miejsca Kościoła Katolickiego w życiu społecznym Polski – „Spokojnie, w perspektywie czasu dojdzie do ograniczenia roli Kościoła w państwie”.

Nitras mówił jednak nie tylko o miejscu Kościoła, ale i samych katolików. „Uważam, że dojdzie za naszego życia, może nawet w tym pokoleniu, do tego, kiedy katolicy w Polsce staną się mniejszością. Staną się realną mniejszością. Nie mniejszością, że kogoś innego będzie więcej, ale nie będą większością i muszą się z tym nauczyć żyć.” – powiedział liberalny polityk.

Nitras cieszył się z takiej perspektywy – „Dobrze, żeby to się stało, mówiąc uczciwie, w sposób niegwałtowny, w sposób racjonalny, a nie na zasadzie pewnej zemsty. Ale na zasadzie – to jest uczciwa kara za to co się stało, musimy was opiłować z pewnych przywilejów, dlatego, że jeśli nie, to znowu podniesiecie głowę, jeśli się cokolwiek zmieni.”

 

Campus Polska Przyszłości to zjazd liberalnej młodzieży organizowany w Olsztynie przez środowisko prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Organizacja imprezy jest wspierana przez zachodnie organizacje pozarządowe: Konrad Adenauer Stiftung (powiązana z rządzącą Niemcami partią CDU), Robert Schuman Institute czy International Republican Institute. Występując na forum zjazdu lider PO Donald Tusk zadeklarował – „Kiedy przejmiemy władzę w Polsce, moim pierwszym ruchem będzie zalegalizowanie związków partnerskich w Polsce”.

twitter.com/kresy.pl

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. wnuk rezuna
  wnuk rezuna :

  Szokujące…..nie jestem entuzjastą KK w Polsce i nie chodzi tylko o ten „czyściec”, który ta instytucja obecnie przechodzi (pewnie słusznie) …..jednak nakładanie na ludzi wierzących, często autentycznie (tylko dlatego że się do nich nie należy) jakichś „kar” za swoje wyznanie, to moralna podłość i intelektualne dno…..

  • wnuk rezuna
   wnuk rezuna :

   Brak szacunku (raczej ordynarne lekceważenie) drugiego człowieka z powodu jego wyznania, nie ma nic wspólnego z demokracją, wolnością, liberalizmem, czyli wartościami, które na swoich „ufajdanych” sztandarach głosi sama PO/KO….obecna „dzwignia polityczna” samego nitrasa….
   Mentalnie, to zagubiony w czasie, pogrobowiec (i potomek) najprymitywniejszego sortu beneficjentów postkomuny…..