Autor książek dla dzieci Dariusz Rekosz zadeklarował na jednym z portali społecznościowych, że nie chce życzeń od osób zamieszczających flagi Ukrainy na swoich profilach.

Wypowiedź Pakosza zacytował w czwartek portal Onet. „Uprzejmie proszę, aby życzeń urodzinowych NIE składały mi osoby, które w swoim profilu powiewają żółto-niebieską kolorowanką” – napisał na Facebooku Rekosz. Znany autor książek dla dzieci uzasadnił – „<<JESTEM POLAKIEM!>>” – dodając – „ciekawe, co teraz stanie w centrum uwagi?”.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

375.18 PLN    (1.7%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Pod wpisem Rekosz zamieścił również nagranie wideo na których widać zamaskowanych mężczyzn trzymających flagę państwową Ukrainy oraz czerwono-czarną flagę OUN-UPA, którzy następnie podpalają flagę Polski oraz Węgier. Mężczyźni na nagraniu określają się jako ukraińscy nacjonaliści i ma to być ich odpowiedź na antyukraińską, ich zdaniem polityką Warszawy i Budapesztu. Nagranie, nieokreślonego pochodzenia, jest złej jakości.

 

Pod zapisem Rekosza pojawiło się wiele krytycznych komentarzy. Część z ich autorów zadeklarowała, że będzie donosić o zachowaniu pisarza jego partnerom biznesowym. Niektórzy mogli faktycznie podjąć takie działania, bowiem zareagowało już co najmniej jedno wydawnictwo, z którym współpracował autor.

„Jako osoba prywatna pan Rekosz może pisać, co chce, ale ten wpis dyskwalifikuje go jako pisarza dla dzieci w naszym wydawnictwie. Mieliśmy rozpoczęty wspólny projekt, ale w tej sytuacji został wstrzymany. Nie wydamy tego” – powiedział dziennikarzowi Onetu przedstawiciel wydawnictwa Tandem. Powiedział on, że przeprowadzono z Rekoszem rozmowę w sprawie przytaczanego wpisu i potwierdził on swoje autorstwo.

Rekosz jest popularnym autorem kilkudziesięciu powieści detektywistycznych dla dzieci i młodzieży.

Czytaj także: Został zwolniony z Poczty Polskiej za poparcie Putina. Eksperci: To zbyt daleko idące

Profesor krytykował politykę migracyjną. Liberałowie i „Wyborcza” chcą wyrzucić go z uczelni

onet.pl/kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz