Spółka Agora chce obniżyć wynagrodzenia swoich pracowników o jedną piątą. Obniżenie wypłat będzie trwać co najmniej przez pół roku.

Informacje o planach wydawcy “Gazety Wyborczej” podał w poniedziałek branżowy portal Wirtualnemedia.pl. Portal przytacza treść komunikatu giełdowego wydanego przez spółkę akcyjną Agora. Plany jej kierownictwa zakładają obniżenie zarobków wszystkich pracowników spółki przez okres sześciu miesięcy. Płace zostaną ścięte o 20 proc. Wszystkie te działania kierownictwo Agory konsultuje na razie z przedstawicielami komisji zakładowej NSZZ “Solidarność”, który zrzesza pracowników firmy medialnej.

Ostrzejsze środki kierownictwo spółki chce wdrożyć w spółce-córce Agory – Goldenline. Ma w niej dojść do zwolnień grupowych. Władze Agory uzasadniają to spadkiem przychodów spółki. “Negatywny wpływ pandemii koronawirusa na działalność Goldenline oraz brak obiektywnej możliwości poprawienia sytuacji finansowej spółki w przewidywalnym terminie spowodowały podjęcie przez Zarząd Spółki zdecydowanych działań restrukturyzacyjnych, w tym istotne zmniejszenie zatrudnienia w Goldenline” – napisano w komunikacie Agory.

Jej władze twierdzą, że “Obserwacja rozwoju pandemii w Polsce i na świecie, a także jej skutków dla gospodarki oraz działalności Grupy, uprawdopodabnia kontynuację jej negatywnego wpływu na wyniki Agory i jej spółek zależnych w trzecim kwartale 2020 r.” Planowane działania przedstawione są w kategoriach “koniecznych działań oszczędnościowych”.

Jak wynika z wpisu zamieszczonego na stronie działającej w Agorze struktury “Solidarności” obniżka zapłat będzie łączyć się jednocześnie z redukcją wymiaru czasu pracy. Większość ze spółek wchodzących w skład grupy Agora ma zostać objętych państwową pomocą w ramach tak zwanej “tarczy antykryzysowej”. Te podmioty, które z niej skorzystają nie będą mogły przeprowadzić zwolnień zbiorowych.

Czytaj także: Ministerstwo Pracy prognozuje 9-10 proc. bezrobocie na koniec roku

wirtualnemedia.pl/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply