W piątek we Wrocławiu policjanci próbowali zatrzymać Ukraińca podejrzanego o dokonanie włamania i kradzieży. Ten najpierw próbował swoim oplem przejechać policjanta a później rozpoczął ucieczkę. Mężczyznę udało się zatrzymać dopiero po oddaniu 10 strzałów.

Próba zatrzymania miała miejsce na ulicy Gwiaździstej obok dawnego Hotelu Wrocław. Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali opla tigrę na lubińskich numerach rejestracyjnych, którym poruszał się podejrzany. Gdy podchodzili do samochodu, kierowca nagle zaczął cofać, omal nie przejeżdżając policjanta, który musiał odskoczyć, by uniknąć potrącenia. Wówczas funkcjonariusze oddali 8 strzałów, m.in. przestrzeliwując opony pojazdu.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Po unieruchomieniu pojazdu mężczyzna rozpoczął ucieczkę pieszo. Zatrzymał się i pozwolił zatrzymać dopiero po oddaniu dwóch strzałów ostrzegawczych. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń.

Wrocławskie portale tuwroclaw.com i wroclawnaszemiasto.pl oraz należąca do kapitału niemieckiego Gazeta Wrocławska informując o incydencie nie podały narodowości zatrzymanego. Według radia RMF FM był to Ukrainiec.

Po zdarzeniu ulica Gwiaździsta była zamknięta, na miejscu pracowali policjanci. Media ostrzegały o możliwych utrudnieniach ruchu w tym miejscu.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przypomnijmy, że w lutym ub. roku policjanci w Zgierzu byli zmuszeni do oddania najpierw strzałów ostrzegawczych, a później strzałów w kierunku grupy Gruzinów i Ukraińców, którzy zaatakowali funkcjonariuszy. Policjanci postrzelili 3 napastników w nogi. W wyniku akcji policyjnej interwencji aresztowano 13 obywateli Ukrainy i Gruzji. Jeden policjant został ciężko ranny i trafił do szpitala.

Kresy.pl / rmf24.pl / Gazeta Wrocławska / tuwroclaw.com / wroclawnaszemiasto.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz