Redaktor portalu Media Narodowe przeprowadził wywiad z prezesem Związku Pracodawców i Przedsiębiorców Cezarym Kaźmierczakiem, w którym ten po raz kolejny wyraził skrajnie kosmopolityczne poglądy.

Michał Murgrabia z Mediów Narodowych przeprowadził z szefem Związku Pracodawców i Przedsiębiorców krótką rozmowę na temat imigracji. ZPP jak i sam Kaźmierczak od lat wyrażają bowiem postulaty masowego ściągania imigrantów do Polski. Już w 2016 roku Kaźmierczak domagał się wpuszczenia do Polski 5 milionów Ukraińców do 2050 r. Obecnie postulatem ZPP jest ściągnięcie tylu imigrantów, by do tego roku Polska liczyła 50 mln mieszkańców – obecnie jest ich 37 mln.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Na pytanie dziennikarza o swoje proimigacyjne stanowisko, Kaźmierczak odpowiedział, że „w pierwszym rzędzie” jest zwolennikiem „bardzo agresywnej polityki demograficznej”, która miałaby na celu zwiększenie dzietności w polskich rodzinach. Jednak stwierdził też, że efekty takiej polityki można będzie obserwować za 25-30 lat, dlatego należy według niego otworzyć granicę przed imigrantami.

Gdy dziennikarz Mediów Narodowych zapytał czy przyjęcie tak wielkiej liczby cudzoziemców nie zagraża tkance narodowej Kaźmierczak uznał, że liczna imigracja Wietnamczyków i Ukraińców, a także Białorusinów do tej pory sprawdziła się i nie powoduje żadnych napięć. Gdy Murgrabia jeszcze raz podkreślił, że jak na razie nie ma mowy o asymilacji przybyszów i ponownie wyraził obawy o spójność kulturową kraju, szef ZPP odpowiedział – „Ta tkanka narodowa dzisiaj to co Pan opowiada… te dyrdymały z XIX wieku to się słabo dzisiaj sprawdza bo dzisiaj o sile narodów decyduje gospodarka, nic innego. Proszę sobie popatrzyć co jest w Europie i… kto się liczy…”.

Na sugestie, że w krajach Europy Zachodniej doszło do powstania imigracyjnej gett i destabilizacji społecznej, Kaźmierczak stwierdził – „Jakoś byłem niedawno w Niemczech, byłem niedawno we Włoszech. Tydzień temu byłem na Sycylii, która niby podobno bardzo narażona na te, te… naprawdę robienie histerii z powodów przybycia jednego miliona imigrantów na pięćset milionów ludzi to jest bez sensu po prostu”.

Czytaj także: Bosak: Eksperckie zaplecze Gwiazdowskiego i szefa ZPP postuluje sprowadzenie ponad 10 mln imigrantów w 30 lat

medianarodowe.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

7 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    1000_szabel :

    Ale czego Wy oczekujecie od niego? Przecież to jest prezes ZPP, reprezentuje stricte interes pracodawców (czyt. generalnie dużych firm i koncernów działających w PL). A tych w tym momencie interesuje tylko jedno: rozwiązać problem z zatrudnieniem, bo brakuje ludzi. Reszta ich nie interesuje. Nie oczekujcie, że ktoś reprezentujący duże firmy, będzie ćwierkał wbrew interesom, które reprezentuje.

  2. Avatar
    zefir :

    Jeżeli dla prezesa ZPP Cezarego Każmierczaka „tkanka narodowa…to dyrdymały z XIX wieku”,i to w kontekście polskim,to znów odwołam się do Konstytucji RP,która reguluje:-w art3 „Rzeczpospolita Polska jest państwem jednolitym”,zaś -w art5 „Rzeczpospolita Polska strzeże … dziedzictwa narodowego…”,oraz -w art83 „Każdy ma obowiązek przestrzegania prawa Rzeczypospolitej Polskiej”Jeśli panu Każmierczakowi regulacje w Konstytucji RP się nie podobają to niech antypolsko nie bredzi,tylko z obywatelstwa polskiego zrezygnuje,wyemigruje,lub w ostateczności ,sorry,nawet niech się powiesi.