Nadbużański Oddział Straży Granicznej zatrzymali członków gangu zajmującego sią przemytem wyrobów tytoniowych z Ukrainy.

Jak podał w poniedziałek portal Money.pl funkcjonariusze Straży Granicznej w ramach postępowania prowadzonego pod nadzorem Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej zatrzymali pięć osób. Miały one należeć do grupy zajmującej się przemytem papierosów z Ukrainy do Polski.

Pięć zatrzymanych osób to nie jedyni podejrzani w tej sprawie. Postępowanie obejmuje łącznie 12 osób, które usłyszały zarzuty. Podejrzani mieli przemycać ukraińskie wyroby tytoniowe nie tylko dla klientów w Polsce, ale też dla odbiorców w innych państwach Unii Europejskiej.

Money.pl poinformował, że poza zatrzymaniami funkcjonariusze Straży Granicznej dokonali też przeszukania pięciu posesji gdzie “ujawnili i zabezpieczyli przedmioty wykorzystywane do przestępczej działalności, m. in. środki łączności oraz pojazdy”.

Prokuratura twierdzi, że ta zorganizowana grupa przestępcza dokonała przemytu i wprowadzenia do obrotu papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy o łącznej wartości ponad 5,5 miliona złotych.

Piątka zatrzymanych trafiła do aresztu tymczasowego na trzy miesiące. Money.pl twierdzi, że gangsterzy byli niebezpieczni. W przeszłości zdarzało się im taranować pojazdy Straży Granicznej.

Czytaj także: Wykryto próbę przemytu rekordowej ilości kokainy

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply