Nadbużański Oddział Straży Granicznej zatrzymali członków gangu zajmującego sią przemytem wyrobów tytoniowych z Ukrainy.

Jak podał w poniedziałek portal Money.pl funkcjonariusze Straży Granicznej w ramach postępowania prowadzonego pod nadzorem Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej zatrzymali pięć osób. Miały one należeć do grupy zajmującej się przemytem papierosów z Ukrainy do Polski.

Pięć zatrzymanych osób to nie jedyni podejrzani w tej sprawie. Postępowanie obejmuje łącznie 12 osób, które usłyszały zarzuty. Podejrzani mieli przemycać ukraińskie wyroby tytoniowe nie tylko dla klientów w Polsce, ale też dla odbiorców w innych państwach Unii Europejskiej.

Money.pl poinformował, że poza zatrzymaniami funkcjonariusze Straży Granicznej dokonali też przeszukania pięciu posesji gdzie „ujawnili i zabezpieczyli przedmioty wykorzystywane do przestępczej działalności, m. in. środki łączności oraz pojazdy”.

Prokuratura twierdzi, że ta zorganizowana grupa przestępcza dokonała przemytu i wprowadzenia do obrotu papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy o łącznej wartości ponad 5,5 miliona złotych.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Piątka zatrzymanych trafiła do aresztu tymczasowego na trzy miesiące. Money.pl twierdzi, że gangsterzy byli niebezpieczni. W przeszłości zdarzało się im taranować pojazdy Straży Granicznej.

Czytaj także: Wykryto próbę przemytu rekordowej ilości kokainy

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz