Szereg organizacji rolniczych zapowiedziało uczestnictwo w manifestacji, która odbędzie się w Warszawie 13 lipca. Rolnicy są niezadowoleni z polityki rządu.

Organizatorem protestu jest Unia Warzywno-Ziemniaczana. Przewodniczący tej organizacji Michał Kołodziejczak ostro krytykował politykę rządu PiS wobec rolnictwa na spotkaniu z wiceministrem rolnictwa Jackiem Boguckim, między innymi za wspieranie przez rząd ukraińskich sadowników stanowiących konkurencję dla polskich rolników.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

To właśnie Kołodziejczak jest głównym promotorem manifestacji, która rozpocznie się o godz. 13 na warszawskim Placu Konstytucji czyli w niedaleko od siedziby Ministerstwa Rolnictwa. W proteście wezmą udział rolnicy, sadownicy, hodowcy trzody chlewnej. Jak informuje branżowy portal farmer.pl do Unii Warzywno-Ziemniaczanej przyłączyli się już członkowie Sadowników RP, wojewódzkich struktur Solidarności Rolników Indywidualnych i Federacji Rolnej.

Rolnikom nie podoba się obecny poziom cen skupu owoców, warzyw, maliny, ziemniaków, mleka. Sam Kołodziejczak domaga się też dokładnego znakowania sprzedawanych ziemniaków – „UE nie miała trudności z określeniem wielkości ostrzeżeń na pudełku papierosów, więc i z tym nie powinna mieć kłopotu. Za brak oznaczeń powinny być wysokie kary, bo jest to świadome wprowadzanie konsumenta w błąd”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przewodniczący Unii Warzywno-Ziemniaczanej nie ukrywa, że „oliwy do ognia dolało zapowiadane przez MSZ wsparcie dla Ukrainy”. W tym kontekście krytykuje chaos w pracy rządu PiS – „Widzimy całkowity brak koordynacji i współdziałania resortów. Jeżeli Komisja Rolnictwa mówi, że nic nie wiedziała o tym, że Polacy będą finansować zakładanie sadów na Ukrainie, jeżeli nie wie o tym minister Bogucki… Stowarzyszenie z Kielc z fundacją z Ukrainy wystąpiło do polskiego MSZ o wsparcie kosztów zakładania sadów i nauczenia rolników produkcji warzyw i malin na Ukrainie. Ktoś sobie wymyślił, że zrobi kasę na szkoleniach. Patronat objął marszałek województwa świętokrzyskiego. Nie możemy pozwolić na lekceważenie nas”.

farmer.pl/facebook.com/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz