Rosja zgromadziła ponad 94 000 żołnierzy w pobliżu granic Ukrainy i może przygotowywać się do ofensywy wojskowej na dużą skalę pod koniec stycznia, powiedział w piątek parlamentowi minister obrony Ukrainy, powołując się na raporty wywiadu - przekazała agencja prasowa Reutera. (więcej…)


W piątek kolejna grupa nielegalnych imigrantów siłowo forsowała granicę. W stronę patroli polskich służb rzucane były kamienie, kawałki drzewa, gałęzie oraz metalowe rurki. (więcej…)


Szef MSWiA Mariusz Kamiński wydał we wtorek wieczorem trzy rozporządzenia dot. funkcjonowania w pasie przy wschodniej granicy Polski.

Od jutra zaczną obowiązywać trzy rozporządzenia związane z ochroną wschodniej granicy Polski. Najważniejsze z nich dotyczy zakazu przebywania na obszarze, na którym dotychczas obowiązywał stan wyjątkowy. Przepisy wprowadzamy na trzy miesiące - poinformował Mariusz Kamiński we wtorek późnym wieczorem na Twitterze.


Federalna Służba Bezpieczeństwa Rosji twierdził, że zatrzymała kilku ukraińskich szpiegów w tym jednego szykującego ataki terrorystyczne.

Centrum Komunikacji Społecznej FSB podało w czwartek - "Zatrzymano dwóch agentów Służby Bezpieczeństwa Ukrainy: Kowala Zinowija Zinowiewicza, 1974 rok urodzenia i jego syna - Kowala Igora Zinowiewicza, 1999 rok urodzenia, przybyłych do Rosji z celu zbierania informacji i sporządzenia dokumentacji fotograficznej i wideo strategicznie ważnych zakładów podstawowych usług publicznych i obiektów infrastruktury transportowej" - zacytowała agencja informacyjna Interfax.

W samochodzie używanym przez zatrzymanych znaleziono broń krótkolufową i automatyczną oraz środki ochrony indywidualnej, które skierowano do eskpertyzy.


Tureckie media poinformowały, że turecki koncern Turkish Aerospace Industries (TAI) sprzeda Kazachstanowi trzy drony uderzeniowe klasy MALE, TAI Anka.

Według informacji mediów tureckich sprzed tygodnia, negocjacje między TAI a Kazachstanem trwały już od pewnego czasu i w ich efekcie w październiku podpisano porozumienie.

Czytaj także: Kolejne kraje Azji Centralnej kupują tureckie drony Bayraktar TB2


Nowe obostrzenia wprowadzone w Niemczech zakładają, że osoby niezaszczepione nie będą mogły wchodzić na teren większości sklepów i obiektów rekreacyjnych. Niewykluczone też, że od lutego 2022 roku szczepienia w Niemczech będą obowiązkowe.

Ustępująca kanclerz Niemiec Angela Merkel oraz jej następca Olaf Scholz spotkali się z liderami władz regionalnych, aby omówić temat obostrzeń, których wprowadzenie miałoby pomóc w walce z czwartą falą koronawirusa SARS-CoV-2.


Cenisz naszą pracę?

Doceń ją

Pin It on Pinterest