Polski Związek Piłki Nożnej zadecydował, że od 1 sierpnia nowym selekcjonerem reprezentacji Polski będzie były piłkarz a obecnie trener, Jerzy Brzęczek.

Po słabym występie reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata w Rosji stanowisko stracił dotychczasowy szkoleniowiec Adam Nawałka, choć prezes PZPN Zbigniew Boniek zapewniał, że był gotowy pozostawić go na stanowisku. Nawałka będzie pełnić swoje obowiązki tylko do końca bieżącego miesiąca. W czwartek PZPN ogłosił kto zostanie jego następcą. Nowym selekcjonerem będzie Jerzy Brzęczek.47-letni Brzęczek był zawodnikiem drużyny, która pod wodzą Janusza Wójcika wywalczyła srebrny medal na Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie w 1992 r. W polskiej ekstraklasie grał w Lechu Poznań, Górniku Zabrze i GKS Katowice. W 1995 roku wyjechał za granicę. Przez 12 lat występował m.in. w Tirolu Innsbruck, LASK Linz, Sturmie Graz, FC Kaernten i izraelskim Maccabi Hajfa. W reprezentacji rozegrał jako pomocnik 42 mecze strzelając cztery gole. Karierę piłkarza zakończył w 2009 r. w Polonii Bytom.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W tym samym klubie Brzęczek został asystentem trenera by następnie samodzielnie prowadzić Raków Częstochowa, Lechię Gdańsk oraz GKS Katowice. Od roku był trenerem Wisły Płock.

Prywatnie Brzęczek jest wujem obecnego reprezentanta Polski Jakuba Błaszczykowskiego.

sport.pl/kresy.pl

 

Reklama

Tagi: , , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz