Decyzja rady miejskiej Rzeszowa o zwolnieniu z opłat za przejazdy komunikacją miejską wyłącznie zagranicznych studentów spotkała się ze sprzeciwem społecznym.

Rada miejska Rzeszowa podjęła 19 czerwca z inicjatywy prezydenta miasta Tadeusza Ferenca decyzję by zwolnić z opłat za przejazdy komunikacją miejską studentów z innych państw. Tego samego dnia rada odrzuciła wniosek radnego propozycji by bez biletów mogli jeździć także miejscowi uczniowie. Uchwała wywołała natychmiastową reakcję miejscowej struktury Młodzieży Wszechpolskiej, która zapowiedziała protesty.

Zgodnie z zapowiedziami wszechpolaków demonstracja odbyła się 25 czerwca. Tego dnia o godzinie 15 zgromadziło się na rzeszowskim rynku pod gmachem ratusza około 200 osób – jak relacjonuje portal Dzieje się na Podkarpaciu. W czasie wiecu głos zabrał prezes okręgu podkarpackiego MW Marcin Kowalski, który opisał przebieg posiedzenia rady na którym podjęła ona kontrowersyjną uchwałę. Zgodnie z jego wcześniejszymi wypowiedziami dla naszego portalu, Kowalski mówił, że kontrolująca radę koalicja proprezydenckiego klubu „Rozwój Rzeszowa” i Platformy Obywatelskiej nie dopuściła przedstawicieli społecznych do głosu w czasie debaty. „Okradli nas z godności Polaka” – powiedział Kowalski uznając fakt uprzywilejowania cudzoziemców za niedopuszczalną dyskryminację.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W czasie manifestacji zgromadzeni trzymali plansze z napisami: „Polak płaci, utrzymuje, cudzoziemiec podróżuje”, „Sprzedaliście nas, pozwalniamy was”, „Opamiętaj się rodaku, Rzeszów najpierw dla Polaków”, a także postulatem „Zero dyskryminacji w rzeszowskiej komunikacji”, „O równości wciąż gadacie, cudzoziemców wywyższacie”. Demonstranci skandowali też pod ratuszem hasła „Ferenc ty łotrze, w Rzeszowie nikt cię nie poprze!” oraz „Banda złodziei, Ferenca banda złodziei!”.

Na wtorek zwołano nadzwyczajne posiedzenie rady miejskiej, które ma zająć się między innymi kwestią ulg w przejazdach komunikacją miejską – jak informuje lokalny portal.

dziejesienapodkarpaciu.pl/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz