Business Centre Club domaga się od władz ustawy imigracyjnej, która otworzy granice Polski także przed przybyszami z krajów arabskich.

Portal Newseria Biznes cytuje we wtorek Marka Goliszewskiego, prezesa organizacji pracodawców Business Centre Club. „Dzisiaj brakuje pracowników. To rezultat wielu zjawisk zachodzących na rynku polskim i europejskim” – twierdzi Goliszewski – „W wielu regionach kraju różne firmy sygnalizują, że muszą rezygnować z nowych kontraktów, ponieważ nie mogą ich realizować ze względu na brak ludzi do pracy. Trzeba stworzyć lepsze warunki dla imigrantów, zwłaszcza tych wykwalifikowanych, którzy przyjechaliby na dłuższy czas i podjęli pracę”.

Biznesmen domaga się procedury łatwiejszego i szybszego zatrudniania cudzoziemców, także z innych kontynentów. „Musimy przyjąć ustawę migracyjną, która otworzy drzwi dla imigrantów. Nie tylko dla Ukraińców, bo oni przyjeżdżają tylko na krótki czas, lecz także dla imigrantów z innych państw, nawet z krajów arabskich, bo można tam znaleźć wykwalifikowanych ludzi, którzy nie są terrorystami. Musimy bardzo szeroko spojrzeć na problem zatrudnienia w Polsce pod kątem migracji, ale nie tylko ze Wschodu, lecz także z Południa” – namawia polskich polityków Goliszewski.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W tej chwili uproszczony tryb zatrudniania cudzoziemców na oświadczenie pracodawcy dotyczy wyłącznie obywateli Armenii, Białorusi, Gruzji, Mołdawii, Rosji i Ukrainy. Masowo korzystają z tej możliwości ci ostatni. Na 1,8 miliona oświadczeń o woli zatrudnienia cudzoziemca zgłoszonych w zeszłym roku do urządów pracy, 1,7 mln dotyczyło właśnie obywateli Ukrainy. Dominują oni także wśród pozyskanych przez obcokrajowców pozwoleń na pracę. Na Ukraińców wystawiono 192,5 tys. wśród 235,6 tys. pozwoleń wystawionych w zeszłym roku obcokrajowcom.

Wystąpienie Goliszewskiego to kolejne sygnał poparcia ze strony pracodawców dla otwarcia granic Polski przed masową imigracją. Związek Przedsiębiorców i Pracodawców zaproponował w lutym przyjęcie 5 milionów imigrantów z Ukrainy.

biznes.newseria.pl/kresy.pl

Organizacja pracodawców chce otworzyć granice dla arabskich imigrantów
Oceń ten artykuł
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Yogi :

    Panie Goliszewski weź pan coś twardego i walnij się w łeb. W Polsce jest takie wysokie bezrobocie, tylu Polaków nie ma pracy, dlaczego? Ponieważ pracodawcy wolą upadlińców i innych przyjezdnych, płacą im więcej niż Polakom, nie płacą składek od wynagrodzeń i Bóg wie jeszcze co, obcokrajowcy mają dopłaty do mieszkań, transportu. Zwalnia się Polaków żeby zatrudnić obcokrajowców. W którym państwie Polacy mają tak preferencyjne warunki? To co się dzieje to jest jawna dyskryminacja rdzennych mieszkańców. Chcecie Polaków wygnać z Ojczyzny? O to wam widocznie chodzi. Polacy z Kazachstanu są czołgani, gdy starają się o powrót do Polski, a obcokrajowcom daje się obywatelstwo i wyjątkową pomoc niemalże od ręki. Brakuje rąk do pracy? Dajcie Polakom te same przywileje co obcym i problem zniknie.