Najnowszy sondaż Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych daje Andrzejowi Dudzie szansę na zwycięstwo wyborcze już w pierwszej turze.

W sondażu IBRiS dla portalu Onet obecnego prezydenta wybrało 53 proc. respondentów. Z takim wynikiem Andrzej Duda osiągnąłby reelekcję już w pierwszej turze. Ważną zmianą jaką wykazał w tendencjach elektoratu sondaż jest zmiana na stanowisku czołowego pretendenta do zmiany Dudy na stanowisku. Nie jest nim już Małgorzata Kidawa Błońska. Na drugą pozycję wysunął się przewodniczący Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz, którego wskazało 12,6 proc respondentów.

Kandydatka Koalicji Obywatelskiej znalazła się dopiero na trzecim miejscu. Kidawa-Błońska uzyskała poparcie tylko 11,4 proc. Portal Onet zaznaczył, że to już trzeci sondaż w którym traci ona poparcie elektoratu.

Kandydat trzech lewicowych partii Robert Biedroń może liczyć na poparcie 7,3 proc. wyborców. Były publicysta i prowadzący program rozrywkowy w telewizji TVN Szymon Hołownia został wskazany przez 5,5 proc. pytanych. Najmniejsze poparcie otrzymał Krzysztof Bosak wystawiony przez Konfederację Wolność i Niepodległość – 3,2 proc. To  najsłabszy wynik Bosaka w sondażach IBRiS od miesiąca.

Inaczej jest w przypadku Andrzeja Dudy, którego notowania wzrosły o około 10 punktów procentowych. W podobnej proporcji spadło natomiast poparcie dla kandydatki Koalicji Obywatelskiej.

Czytaj także: Sondaż: Większość Polaków źle ocenia pomysł głosowania korespondencyjnego

onet.pl/kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. MP
    MP :

    ten durny naród musi upaść na pysk,w krwawym znoju i bity przez tych wszystkich co chcą aby przejrzał na oczy.Kazali mu siedzieć w trumnach ..to siedzi,i jeszcze będzie głosował na swoich oprawców..Ależ siła propagandy.Pozdrawiam szopa pracza mózgowia..Rydzyka partyyotę i katolika co to jeno TAK-TAK..NIE -NIE..Wszystko co ponad to jest od złego pochodzi…