Minister Moskwa twierdzi, że gazu nie zabraknie

Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa zapewniła, że Polska ma zapasy gazu na całą zimę.

Moskwa wystąpiła w programie telewizji Polsat. Stwierdziła w nim, że „Jesteśmy zabezpieczeni na ten sezon. Mamy 100 proc. gazu w magazynach. Wszystkie dostawy gazu, mimo tego co się dzieje z Nord Stream 1, są realizowane. Tak samo jest z węglem. Oczywiście ten węgiel cały czas płynie. Rozpoczęliśmy też dystrybucję na terenie całego kraju, składy będą mogły ten węgiel odbierać i kierować do gospodarstw”.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

3816.49 PLN    (17.34%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Minister twierdziła, że udało się zapewnić zapełnienie gazociągu Baltic Pipe na rok bieżący. Moskwa nie miała natomiast zbyt wiele do powiedzenia w kwestii roku przyszłego – „Wiem, że jest duże oczekiwanie społeczne, żeby o tym więcej opowiadać. Ale wyobraźmy sobie sytuację, że PGNiG opowiedziałby w szczegółach z kim o czym rozmawia. Stracilibyśmy pozycję negocjacyjną”.

„Jest ta ustawa w naszym resorcie” – minister zapowiedziała przyjęcie przepisów określających metody wsparcia finansowego dla gospodarstw domowych korzystających z innych źródeł ogrzewania niż węgiel. „Jeszcze przed kilka rozmów i ostatnich szlifów, uzgodnień pomiędzy nami, a premierem, w jakim kształcie ona wejdzie i jak ją będziemy komunikować” – zadeklarowała Moskwa.

Zakres pomocy ma być zależny od zakresu wzrostu ceny danego surowca opałowego. „Na dzisiaj jest to gaz” – tak minister oceniła, w jakim przypadku wzrost był największy.

Według przytoczony wcześniej przez nasz portal informacji medialnych rząd ma jednak problem z zapełnieniem Baltic Pipe ponieważ gaz ze złóż norweskich osiągnął bardzo wysokie ceny.

polsatnews.pl/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz