Migranci z Afganistanu łapali “stopa” na A4 [+FOTO]

Policjanci z Legnicy (dolnośląskie) zatrzymali dwóch Afgańczyków, którzy zatrzymywali pojazdy na autostradzie A4 próbując dostać się do Niemiec.

Jak poinformowała Komenda Miejska Policji w Legnicy, w czwartek przed południem legniccy policjanci otrzymali informację o dwóch mężczyznach idących autostradą A4. Na miejsce – 83. kilometr A4, przed węzłem Szymanowice – skierowano patrol drogówki.

Po przybyciu na miejsce policjanci zobaczyli dwóch mężczyzn idących w stronę granicy z Niemcami i zatrzymujących pojazdy. W wyniku podjętej interwencji okazało się, że mundurowi mają do czynienia z nielegalnymi imigrantami.

Byli to Afgańczycy, którzy zostali przywiezieni do Polski z Serbii przez nieznanego kierowcę, obywatela Turcji. Turek wysadził imigrantów w okolicy A4, ci zaś postanowili poszukać kolejnego środka transportu do Niemiec i łapali autostop na autostradzie.

Po wykonanych czynnościach legniccy policjanci przekazali imigrantów funkcjonariuszom Straży Granicznej.

Jak podawaliśmy w środę, w ciągu tylko jednej doby policjanci zatrzymali 10 osób, które przewoziły nielegalnych imigrantów. Zatrzymani „kurierzy” to obywatele Niemiec, Ukrainy, Iraku i Gruzji. W autach przewożono łącznie 42 osoby, które dostały się nielegalnie na terytorium Polski z Białorusi. Zatrzymania kierowców miały miejsce w Klejnikach, Bielsku Podlaskim, Boćkach, Kleszczelach, Porosłach i Grabówce.

CZYTAJ TAKŻE: Łódzkie: Zatrzymano dwa busy przewożące 78 nielegalnych imigrantów

Kresy.pl / legnica.policja.gov.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply