W nocy z 7 na 8 maja w centrum Warszawy doszło do zabójstwa mężczyzny przy użyciu noża. Według mediów sprawcami byli nieokreśleni bliżej obcokrajowcy.

Do tragicznego zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę (7/8 maja) w okolicach ulicy Nowy Świat w Warszawie. Policja otrzymała zgłoszenie od obsługi sklepu całodobowego na rogu ulic Nowy Świat i Foksal, do którego wszedł zakrwawiony mężczyzna z nożem. Gdy pracownicy sklepu zaczęli udzielać mu pomocy, zauważyli, że ma rany kłute na plecach.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

470 PLN    (2.13%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Na miejsce wezwano policję i pogotowie ratunkowe. Pomimo udzielonej pomocy mężczyzna zmarł. W sprawie trwają intensywne czynności śledcze. Policja zaapelowała do osób, które były świadkami zdarzenia, lub mogą wiedzieć cokolwiek o sprawie, o zgłoszenie się do najbliższej jednostki policji lub Komendy Rejonowej Policji Warszawa I w Śródmieściu. Nadzór nad sprawą przejęła prokuratura. Ze względu na dobro śledztwa śledczy nie udzielają dalszych informacji na ten temat.

Według nieoficjalnych ustaleń, m.in. „Gazety Wyborczej”, portalu „Warszawa w pigułce” i portalu „Interia”, mężczyzna stał się ofiarą napaści, ponieważ stanął w obronie dwóch kobiet zaczepianych przez grupę – najprawdopodobniej pijanych – cudzoziemców. Obcokrajowcy mieli rzucać w kobiety lodem ze szklanki na rogu ulic Foksal i Chmielnej. Napastnicy zaciągnęli mężczyznę do bramy, gdzie mieli go pobić, skopać a także ugodzić nożem. Ofiara została przewieziona w stanie krytycznym do szpitala, gdzie zmarła.

Media nie informują, jakiej narodowości byli napastnicy, ani jakim językiem się posługiwali.

Przypomnijmy, że ostatnio media informowały o pladze gwałtów w Warszawie, do których dochodzi w taksówkach Ubera i Bolta, których kierowcami są cudzoziemcy, m.in. Gruzini, Uzbecy i Tadżycy. „Skala jest na tyle duża, że prokuratura alarmuje o działania prewencyjne, by zapobiegać atakom” – napisał o tej sprawie dziennik „Rzeczpospolita”.

Kresy.pl / polsatnews.pl / fakt.pl / tvn24.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz