Wśród witryn zablokowanych po 24 lutego w związku z rzekomym szerzeniem rosyjskiej propagandy znalazły się domeny prawicowej telewizji internetowej wRealu24.

Portal Wirtualne Media napisał w poniedziałek, że w ramach walki z rosyjską propagandą zablokowano dwie domeny telewizji internetowej, której redaktorem naczelnym jest Marcin Rola: wrealu24.pl i wrealu24.tv. Wciąż działa kanał wRealu24 na YouTube.

Po raz pierwszy zablokowanie domen wRealu24 odnotowano 29 kwietnia br. na blogu Zaufana Trzecia Strona. Według Zaufanej Trzeciej Strony blokowanie odbywa się na żądanie uprawnionych organów władzy na podstawie artykułu 180 ust. 1 Prawa Telekomunikacyjnego. Nakłada on na firmy telekomunikacyjne obowiązek niezwłocznego blokowania „połączeń telekomunikacyjnych lub przekazów informacji”, jeśli mogą one zagrażać „obronności, bezpieczeństwu państwa oraz bezpieczeństwu i porządkowi publicznemu”.

Według Zaufanej Trzeciej Stron z tych uprawnień korzysta głównie Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Niejawna „czarna lista” tej instytucji ma zawierać kilkadziesiąt witryn internetowych.

Wcześniej internauci zauważyli, że po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji na Ukrainę w Polsce przestały działać nie tylko strony internetowe rosyjskich mediów propagandowych (np. Sputnik Polska), ale także polskie strony internetowe takie jak myslpolska.info czy xportal.pl.

Po tym, jak o sprawie blokady stało się głośno, Marcin Rola skomentował ją w poniedziałek na Twitterze. Jak stwierdził, wRealu24 nie komentowało wcześniej blokady, ponieważ uznało, że „to nie jest czas i moment”, ale obecnie będzie „bronić swojego dobrego imienia”.

Według Roli oskarżenia o szerzenie „rosyjskiej narracji” przez jego medium to „typowa nagonka” i „celowa próba zniszczenia konkurencji medialnej”. Naczelny wRealu24 zapowiedział skierowanie sprawy do sądu.

CZYTAJ TAKŻE: YouTube zablokuje kanały państwowych rosyjskich mediów

Kresy.pl / wirtualnemedia.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. jaro7
    jaro7 :

    Niestety pan Rola wierzy w „demokrację” czyli wolność słowa i poglądów a nie zauważył ze wróciła komuna.Teraz jedna partia i jedynie „słuszne poglady”.Presstytucja na całego.Propaganda tylko jednokierunkowa.Pokaz żenady w wykonaniu tzw „mediów” bo to zwykła CENZURA.