Dwóch mężczyzn zaatakowało w miejscowości Nacpolsk niedaleko Płońska (woj. mazowieckie) dwie kobiety. Jedna z nich zginęła, druga w stanie ciężkim walczy o życie w szpitalu. Zarówno napastnicy, jak i ofiary to cudzoziemcy.

Jak podała w piątek Komenda Powiatowa Policji w Płońsku, około godz. 13:15 dyżurny płońskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Nacpolsk dwie kobiety zostały zaatakowane nożem przez mężczyzn. Na miejsce skierowano policjantów oraz pogotowie ratunkowe.

Jedna z pokrzywdzonych zabrana została pogotowiem lotniczym do szpitala, druga, w wieku 29 lat, pomimo akcji reanimacyjnej zmarła. Do szpitala na badania zabrano dwoje dzieci w wieku 2,5 roku oraz 5 miesięcy, które przebywały z kobietami.

Obie ofiary to Ukrainki, które od około trzech miesięcy wynajmowały mieszkanie w Nacpolsku. Nie utrzymywały bliższych kontaktów z sąsiadami.

Policjanci ustalili, że napastnicy przyjechali samochodem na posesję, gdzie mieszkały kobiety, a po ataku odjechali. Krzyk kobiet słyszały postronne osoby, które poinformowały służby.

Pojazd, którym oddalili się sprawcy, kilka kilometrów dalej uczestniczył w zdarzeniu drogowym na drodze prowadzącej do miejscowości Zaborowo. Kierowca najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu. Podróżujący autem mężczyźni dalej uciekli pieszo – podaje płońska policja.

Na uciekinierów zorganizowano obławę, także z wykorzystaniem psa tropiącego. Niespełna godzinę od zdarzenia zatrzymano pierwszego z mężczyzn, który był nietrzeźwy. Drugi, w wieku 27 lat, został zatrzymany  po godz. 19 w miejscowości położonej kilka kilometrów od miejsca zdarzenia.

Według RMF FM obaj napastnicy to również cudzoziemcy. Rzeczniczka KPP w Płońsku kom. Kinga Drężek-Zmysłowska przekazała, że 27-latek to Ukrainiec. Obywatelstwa drugiego mężczyzny nie podano, ponieważ jego tożsamość jest dopiero ustalana. Cudzoziemiec nie miał przy sobie dokumentów. Obaj trafili do policyjnego aresztu.

Przypomnijmy, że w nocy z soboty na niedzielę (7/8 maja) na ulicy Nowy Świat w Warszawie doszło do bójki, w trakcie której zabito nożem 29-latka pochodzącego z województwa kujawsko-pomorskiego. Początkowo niektóre media (a za nimi nasz portal) podały nieoficjalną informację o tym, jakoby napastnicy byli obcokrajowcami. Po kilkunastu dniach śledczy ustalili tożsamość podejrzanych – okazało się, że byli to obywatele Polski.

Kresy.pl / mazowiecka.policja.gov.pl / rmf24.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. Roman1
    Roman1 :

    Wspaniała gra słów. Nie żyje Ukrainka. Sprawcą cudzoziemiec. To kiedy napiszecie teraz o zbrodni wołyńskiej, to będzie to brzmiało” zamordowani Polacy, zbrodni dokonali cudzoziemcy. Kresy, proszę: nie idźcie tą drogą. Dokąd my z taką retoryką zajdziemy?