Mamuka K. aresztowany na trzy miesiące

Gruzin Mamuka K. podejrzany o brutalne zabójstwo 28-letniej łodzianki Pauliny został umieszczony przez sąd w areszcie tymczasowym na trzy miesiące. Wcześniej usłyszał zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, za które grozi mu nawet dożywocie.

Jak pisaliśmy, Mamuka K. został w środę wydany Polsce przez Ukrainę, gdzie uciekł w październiku ub. roku. W czwartek Prokuratura Rejonowa Łódź-Polesie przedstawiła mu zarzut dokonania zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Gruzin był przesłuchiwany przez kilkanaście godzin z udziałem tłumacza i pełnomocnika rodziny zamordowanej łodzianki. Według rzecznika łódzkiej prokuratury okręgowej Krzysztofa Kopani złożył obszerne wyjaśnienia. W trakcie przesłuchania przyznał się do winy, choć twierdził, że „nie chciał tego zrobić”. W opinii śledczych obrażenia kobiety przeczą twierdzeniom Mamuki K.

Według rzecznika Kopani wyjaśnienia Gruzina w znacznej części były zgodne z ustaleniami śledczych. „Są jednak i pewne nieścisłości, które wymagają weryfikacji” – mówił Kopania. W związku z tym prokuratura nie ujawniła bliższych szczegółów jego zeznań.

W piątek prokuratura wystąpiła do sądu o dalsze stosowanie aresztu wobec Mamuki K. (wcześniej przebywał w areszcie śledczym na Ukrainie) przez okres 3 miesięcy, licząc od daty jego przejęcia przez stronę polską. Sąd przychylił się do tego wniosku.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zaginięcie i morderstwo 28-letniej Pauliny w Łodzi było jednym z głośniejszych tematów w mediach. Po raz ostatni była widziana w sobotę 20. października 2018 roku około godziny 8:00 w towarzystwie nieznanego mężczyzny. Nieoficjalnie informowano, że wcześniej była widziana w gronie kilku Gruzinów. Według ustaleń prokuratury kobieta została zabita w jednym z mieszkań w kamienicy przy ul. Żeromskiego w Łodzi, gdzie mieścił się hostel, w którym mieszkali imigranci zarobkowi z Gruzji. Jak ustalono, do morderstwa doszło w godzinach przedpołudniowych 20 października. Zwłoki znaleziono pięć dni później.

Kresy.pl / Radio Maryja / Polsat News / RMF FM
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz