Prokuratura Rejonowa w Bystrzycy prowadzi postępowanie wyjaśniające dotyczące warsztatów integracyjnych fundacji „Euroweek” związane z zawiadomieniem, jakie złożyła dyrekcja szkoły podstawowej w Kowarach. – napisał w czwartek portal tygodnika Do Rzeczy powołując się na TVP 3 Wrocław.

Przypomnijmy, że w grudniu ub. roku opinią publiczną zbulwersowały doniesienia dotyczące obozów integracyjnych fundacji „Euroweek”. Miało to związek publikowanymi w sieci zdjęciami z tych obozów, na których widać kilkunastoletnie polskie dziewczynki w towarzystwie dorosłych mężczyzn pozaeuropejskiego pochodzenia. Ich charakter wzbudzał niepokój: mężczyźni ci przytulali nieletnie dziewczynki i całowali je. Pojawiły się również doniesienia o wysyłaniu nagich zdjęć przez cudzoziemskiego uczestnika takich warsztatów oraz filmów, na których miał się masturbować. Instytut Ordo Iuris zapowiadał, że organizacja ta zgłasza sprawę do prokuratury, z artykułu dotyczącego seksualnego wykorzystania osób małoletnich.

Według dorzeczy.pl doniesienie szkoły w Kowarach dotyczy wolontariusza z Indonezji, który prowadząc zajęcia miał wkładać sobie do ust plastikową butelkę i wykonywać nią posuwiste ruchy. „Następnie przykładał ją sobie do krocza w sposób sugerujący, że jest to jego członek i wykonywał biodrami ruchy frykcyjne. Potem podchodził od tyłu do dwóch chłopców z butelką trzymaną w ten sposób i wykonywał takie same ruchy, stojąc bezpośrednio za nimi. Później wkładał sobie tę butelkę do ust” – cytuje zawiadomienie portal Do Rzeczy. Zachowanie wolontariusza miało skutkować opuszczeniem zajęć przez dzieci a władze fundacji miały zdarzenie zignorować.

Do prokuratury w Bystrzycy w sumie trafiły niej cztery zawiadomienia o przestępstwie w związku z działalnością „Euroweek”, lecz trzem nie nadano biegu.

Jak pisaliśmy, „EUROWEEK” to program edukacyjny dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym oraz dla dorosłych. Ma na celu doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego oraz kształtowanie zdolności przywódczych uczestników. Na oficjalnej stronie programu napisano też, że „rozwija inteligencję, tak potrzebną uczniom w szybko zmieniającym się świecie, uczy wielokulturowości, komunikacji społecznej oraz rozwija kreatywność”.

Według oficjalnych informacji, wolontariusze z obozów Euroweek pochodzą z całego świata, co ma na celu uświadomienie uczestnikom „różnorodnych transkulturowych zagadnień istniejących w tym świecie”. Jednym z celów jaki stawiają sobie organizatorzy jest „budowanie przyjaźni i stałej współpracy pomiędzy uczestnikami i wolontariuszami z organizacji młodzieżowych”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Niemcy: gwałty, molestowanie seksualne i wymuszona prostytucja w obozach dla migrantów to codzienność

Kresy.pl / dorzeczy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

    • Avatar
      lp :

      @Willgraf Z tego co piszą to zwykły burdel był a nie jakieś „warsztaty”. Pytanie tylko dlaczego nikt nie nadzorował tego w należyty sposób? Z drugiej strony dzisiejsze dziewczątka nastoletnie często są lepiej wyedukowane seksualnie niż niejedna dawna kurtyzana, więc smagłolicy chłoptasie korzystali z okazji na całego!