Prokuratura Rejonowa w Bystrzycy prowadzi postępowanie wyjaśniające dotyczące warsztatów integracyjnych fundacji „Euroweek” związane z zawiadomieniem, jakie złożyła dyrekcja szkoły podstawowej w Kowarach. – napisał w czwartek portal tygodnika Do Rzeczy powołując się na TVP 3 Wrocław.

Przypomnijmy, że w grudniu ub. roku opinią publiczną zbulwersowały doniesienia dotyczące obozów integracyjnych fundacji „Euroweek”. Miało to związek publikowanymi w sieci zdjęciami z tych obozów, na których widać kilkunastoletnie polskie dziewczynki w towarzystwie dorosłych mężczyzn pozaeuropejskiego pochodzenia. Ich charakter wzbudzał niepokój: mężczyźni ci przytulali nieletnie dziewczynki i całowali je. Pojawiły się również doniesienia o wysyłaniu nagich zdjęć przez cudzoziemskiego uczestnika takich warsztatów oraz filmów, na których miał się masturbować. Instytut Ordo Iuris zapowiadał, że organizacja ta zgłasza sprawę do prokuratury, z artykułu dotyczącego seksualnego wykorzystania osób małoletnich.

Według dorzeczy.pl doniesienie szkoły w Kowarach dotyczy wolontariusza z Indonezji, który prowadząc zajęcia miał wkładać sobie do ust plastikową butelkę i wykonywać nią posuwiste ruchy. „Następnie przykładał ją sobie do krocza w sposób sugerujący, że jest to jego członek i wykonywał biodrami ruchy frykcyjne. Potem podchodził od tyłu do dwóch chłopców z butelką trzymaną w ten sposób i wykonywał takie same ruchy, stojąc bezpośrednio za nimi. Później wkładał sobie tę butelkę do ust” – cytuje zawiadomienie portal Do Rzeczy. Zachowanie wolontariusza miało skutkować opuszczeniem zajęć przez dzieci a władze fundacji miały zdarzenie zignorować.

Do prokuratury w Bystrzycy w sumie trafiły niej cztery zawiadomienia o przestępstwie w związku z działalnością „Euroweek”, lecz trzem nie nadano biegu.

Jak pisaliśmy, „EUROWEEK” to program edukacyjny dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym oraz dla dorosłych. Ma na celu doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego oraz kształtowanie zdolności przywódczych uczestników. Na oficjalnej stronie programu napisano też, że „rozwija inteligencję, tak potrzebną uczniom w szybko zmieniającym się świecie, uczy wielokulturowości, komunikacji społecznej oraz rozwija kreatywność”.

Według oficjalnych informacji, wolontariusze z obozów Euroweek pochodzą z całego świata, co ma na celu uświadomienie uczestnikom „różnorodnych transkulturowych zagadnień istniejących w tym świecie”. Jednym z celów jaki stawiają sobie organizatorzy jest „budowanie przyjaźni i stałej współpracy pomiędzy uczestnikami i wolontariuszami z organizacji młodzieżowych”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Niemcy: gwałty, molestowanie seksualne i wymuszona prostytucja w obozach dla migrantów to codzienność

Kresy.pl / dorzeczy.pl

Kolejne szokujące doniesienia dotyczące zajęć w ramach „Euroweek”
4.3 (86.67%) 9 głosów.

Reklama

Tagi: , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

    • lp :

      @Willgraf Z tego co piszą to zwykły burdel był a nie jakieś „warsztaty”. Pytanie tylko dlaczego nikt nie nadzorował tego w należyty sposób? Z drugiej strony dzisiejsze dziewczątka nastoletnie często są lepiej wyedukowane seksualnie niż niejedna dawna kurtyzana, więc smagłolicy chłoptasie korzystali z okazji na całego!