W niedzielę na lotnisku w Pyrzowicach doszło do niecodziennej sytuacji. Obywatel Gruzji, któremu odmówiono wjazdu do Polski, uciekł Straży Granicznej na dach portu lotniczego. Mężczyznę ujęto i odpowie on za próbę nielegalnego przekroczenia granicy.

Jak podaje “Dziennik Zachodni”, w niedzielę wieczorem Straż Graniczna zatrzymała w Międzynarodowym Porcie Lotniczym “Pyrzowice” im. W. Korfantego Gruzina, który przyleciał z Gruzji do Polski. Według SG dane mężczyzny widniały w Systemie Informacyjnym Schengen – jako osoby której należy odmówić wjazdu lub pobytu w strefie Schengen.

Gruzin został umieszczony w specjalnym pomieszczeniu dla osób zawróconych na granicy i oczekujących na lot powrotny. Mężczyzna “używając siły fizycznej” uciekł z tego pomieszczenia na… dach portu lotniczego. “Błyskawiczna reakcja funkcjonariuszy Straży Granicznej doprowadziła do ujęcia mężczyzny” – zapewniła w komunikacie śląska Straż Graniczna.

Cudzoziemiec w związku z próbą nielegalnego przekroczenia granicy usłyszy zarzuty. W poniedziałek SG informowała, że czeka on na lot powrotny do Gruzji, ale tym razem pod ścisłym nadzorem pograniczników.

SG podała również, że w ubiegłym tygodniu funkcjonariusze placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach zatrzymali 4 cudzoziemców, którzy próbowali przekroczyć granicę RP posługując się podrobionymi dokumentami. Byli to trzej obywatele Afganistanu oraz jeden obywatel Demokratycznej Republiki Konga. Ponadto ujawniono 5 osób, które złamały zasady kwarantanny (1 obywatelka Armenii, 1 obywatel Gruzji, 1 obywatelka Bułgarii oraz dwoje Polaków).

CZYTAJ TAKŻE: Aż 324 próby nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej

Kresy.pl / dziennikzachodni.pl / slaski.strazgraniczna.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply