Biedronka przyzna Ukraińcom 10 tys. kart umożliwiających bezpłatne zakupy

Sieć dyskontów Biedronka ogłosiła kolejną akcję w ramach swojego programu „Witajemo i dopomagajemo” („Witamy i pomagamy”).

Informację o akcji Biedronki podał portal Inpoland.net.pl. Sieć rozda „tymczasowym przesiedleńcom”, jak to ujął portal, 10 tys. kart umożliwiających odbiór towaru w dyskontach sieci. Będzie można za nie zapłacić za wszystkie dostępne w nich towary poza tekstyliami, napojami alkoholowymi, wyrobami tytoniowymi oraz usługami.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

2804.49 PLN    (12.74%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Każda karta będzie umożliwiała nabycie towarów na łączną kwotę 300 zł. Karty takie jedna rodzina będzie mogła nabywać trzykrotnie. Zarówno portal jak i strona ambasady RP na Ukrainie na Facebooku podają, że informacje o kartach można uzyskiwać w szeregu centrów Caritasu oraz innych fundacji i stowarzyszeń.

Według raportu dotyczącego uchodźców z Ukrainy zaprezentowanego pod koniec kwietnia na Europejskim Kongresie Ekonomicznym w Katowicach przed wojną w Polsce było ok. 1,5 mln Ukraińców. Migracja wojenna spowodowała, że liczba osób mieszkających w Polsce sięgnęła 41,5 mln. Z raportu wynika, że aktualnie w Polsce mieszka prawie 3,2 mln obywateli Ukrainy, z czego 2,2 mln w największych aglomeracjach miejskich. Według stanu na 1 kwietnia br., w Polsce przebywało około 1,7 mln ukraińskich uchodźców, natomiast według raportu Ośrodka Badań nad Migracjami z końca kwietnia, liczbę uchodźców oszacowano na 1,4-1,55 mln. Szef KPRM Michał Dworczyk 25 kwietnia br. twierdził, że „opierając się na danych z logowań z telefonów komórkowych do polskiej sieci z ukraińskich telefonów, możemy powiedzieć, że mamy między 1,5 a 2 mln wojennych uchodźców w Polsce”.

inpoland.net.pl/kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz