1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. Czeslaw
    Czeslaw :

    Ta samowola samorządowców odmawiająca wykonania spisu wyborców przypomina czasy przedrozbiorowe I-ej Rzeczpospolitej. Chyba coraz więcej osób rozumie dlaczego J.Piłsudski dokonał Zamachu Majowego przy szerzących się walkach partyjnych a dwaj wrogowie obok czekali by znowu w sposób pokojowy i z przyzwoleniem sejmu by ponownie dokonać rozbioru Polski. Teraz też samorządowcy, posłowie i senatorowie oraz europosłowie z opozycji totalnej zachowują się dokładnie tak jak Targowiczanie.

    W 1768 r uchwalono prawa kardynalne, potwierdzające dotychczasowe przywileje ustrojowe szlachty w Rzeczypospolitej. Gwarantką tych postanowień została cesarzowa Rosji Katarzyna II i od tego czasu Rzeczpospolita stała się „de iure” protektoratem Rosji. Zwracam uwagę że I-y rozbiór miał miejsce dopiero w 1772r. Konfederacja targowicka to spisek magnacki zawiązany w nocy z 18 na 19 maja 1792 w Targowicy (w rzeczywistości 27 kwietnia 1792 w Petersburgu), w porozumieniu z cesarzową Rosji Katarzyną II, pod hasłami obrony zagrożonej wolności przeciwko reformom Sejmu Czteroletniego i Konstytucji 3 maja. Akt ten został uznany za symbol zdrady narodowej, tak przez ówczesnych uczestników tego wydarzenia jak i przez historię
    Podobnie i teraz zwracanie się do władz UE, by podejmowała działania przeciwko aktualnej władzy, też należy uznać za zdradę narodową, chociaż tak w przypadku Targowicy jak i obecnie formalne podstawy są do takiego postępowania
    W 1981 r. gen.Jaruzelski też prosił Moskwę o pomoc.
    Józef Piłsudski – „W czasach kryzysu, strzeżcie się agentury, idźcie swoją drogą, służąc tylko Polsce i nienawidząc tych co służą obcym”. Zamiast wieszać portrety zdrajców, należy wieszać zdrajców, bo nie można liczyć na to, że ze wstydu sami się powieszą.